kopiika.com.ua

Гуртом – проти екологічного лиха

Переглядів: 19Коментарі: 0

 Уже кілька тижнів громада, що проживає на території басейну р. Рось Київської та Черкаської областей, включно з білоцерківцями, перебуває в стані глибокої стурбованості та занепокоєння через високу ймовірність екологічної катастрофи. 

З 18.07.2019 р., відколи на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України було розміщено повідомлення про планову діяльність ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» («РІКО») з питання розробки відкритим способом Тарасівського родовища у Володарському районі, над нашим регіоном завис дамоклів меч знищення 
1000 га родючих сільськогосподарських земель, вирубки дерев урочища Дуб, зміління річки, потрапляння радіоактивних відходів до підземних вод та забруднення атмосфери дрібнозернистим піском і токсичними викидами. 

Проект «Піаніно в кущах». Спецоперація

Переглядів: 92Коментарі: 0

Уже кілька років поспіль у Білоцерківському міському парку відпочинку час від часу звучать звуки живої музики. І лунають вони не зі сцени парку імені Т. Шевченка, де часто проводяться концерти та розважальні програми, а просто серед доріжок міської зони відпочинку. Це наче фізичне втілення звичного нам образного вислову – «рояль у кущах»… Звичайне собі піаніно (пробачте, панове музиканти, – фортепіано!) стоїть, як у казці, і наче припрошує: «Підходь, не бійся, пограй моїми клавішами!». Але ж хто це робить? Хто ризикнув з такою культурною провокацією, мовляв: «Ось вам, білоцерківці, музичний інструмент! Грайте – якщо культурні… Або – зламайте, якщо вам культура й не наснилася!» 

 Детальніше...

І постане церква, присвячена всім матерям…

Переглядів: 26Коментарі: 0

 Є на світі лише одне слово, яке вважають священним і перед яким низько схиляють голови всі без винятку люди – будь-якої національності, будь якого віросповідання. І майже всі з нас на порозі дитинства промовляють його першим у своєму житті. Це слово ніжне й прекрасне  – «мама». Саме її любов, вірна й безумовна, безмежна й свята, дає нам наснагу жити в найтяжчих життєвих обставинах.

 Детальніше...

Долати тренувальні маршрути

Переглядів: 10Коментарі: 0

  Майстерність альпініста починає формуватися після багатьох тренувань. Кажуть, що туристи, які після складного маршруту виходять на вершину гори, бувають охоплені якоюсь неземною радістю, майже ейфорією. Слова застрягають у горлі, і навіть пафосні фрази про «долання найвищих піків» стають схожими на непотрібну мішуру. Адже альпініст просто шукає свій шлях – до кожної прекрасної вершини у своєму житті. І ця гірська дорога подібна до пошуків сенсу життя, однак серед скель, випробувань і гірських троп ці пошуки стають більш  обґрунтованими, більш доречними. 

 Детальніше...

Спаса в нас відзначають аж тричі! Канонічні традиції й народні обряди

Переглядів: 19Коментарі: 0

  З приходом серпня, місяця збору врожаю,  українці тричі ходять до церкви з кошиками, освячуючи дари літа на подяку Господу й надію на спасіння. Згадаймо Шевченкове: «У Межигірського Спаса тричі причащалась». 

На жаль, «дякуючи» В. Януковичу, ми назавше втратили свою святиню – величний козацький Межигірський монастир, і Батько наш давно ліг у Чернечу гору, але традиція святкувати три великі релігійні свята – Медовий, Яблучний і Горіховий Спас – передається в нас із покоління в покоління ще від стародавніх часів Київської Русі.

 Детальніше...

Супербаскет: гра команд Білої Церкви та США

Переглядів: 20Коментарі: 0
У спортивному житті Білої Церкви минулими вихідними відбулася визначна подія: місто приймало гостей з Америки, у якій баскетбол є культовою грою. Змаганням на спортивному майданчику 
 ДЮСШ №1 передувало кілька лекцій та майстер-класів від професіоналів світового рівня. 

Розгадка мистецтва: інтелект чи – інтуїція?

Переглядів: 12Коментарі: 0

 Питання, як саме сприймати мистецтво – розумом, емоційно, інтуїтивно, – багато сотень років залишається відкритим. Адже як немає єдиного рецепта для створення геніального твору, так і немає його для пояснення геніальних творів, картин, образів. До того ж креативність сьогоднішнього світу підкидає нові завдання, розкриває чергові портали в пізнання Всесвіту, які закриті від буденних очей. Тому художники й поети, як тонкі інтуїти, частіше першими відчувають тенденції зміни періодів та цілих епох – у мистецтві, у цивілізації, у розвитку суспільства.