kopiika.com.ua

Альтернативна думка. ОСББ

Переглядів: 454Коментарі: 0

«ОСББ (об'є́днання співвласників багатоквартирного будинку) – це неприбуткова юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для спільного користування, утримання та управління своїм будинком і прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок і прибудинкову територію». 

Так говорить Вікіпедія. А на практиці й простими словами, ОСББ – це коли власники квартир забирають собі у власність ще й загальнобудинкові та прибудинкові території  для того, щоб самостійно вирішувати — хто обслуговуватиме будинок, які будуть внески на його утримання (квартплата), кому здавати в оренду нежитлові приміщення тощо, куди витрачати гроші. Вважається, що ефективне використання коштів і контроль приводять до якіснішого та раціональнішого утримання будинку. У Білій Церкві створено 129 ОСББ. Пік об’єднань білоцерківських співвласників будинків припав на 2016 рік, тоді було створено 53 ОСББ.

Ми запитали думку прихильника та противника створення ОСББ. Вони кардинально різні, але, як ми думаєм, обидві мають право на існування.

Віталій Блінов (активіст): «Це, узагалі, не варто й  обговорювати. ОСББ завжди краще, ніж ЖЕК. Основне – це оплата комунальних послуг. В ОСББ всі чудово знають: за що платять, на що збирають гроші. За найскромнішими підрахунками,  утримання будинків ОСББ обходиться на 27% дешевше. Крім того, люди на власні очі бачать, на що йдуть їхні гроші.  ОСББ дає відчуття власності, а краще від власника ніхто не доглядатиме за будинком. Також з’являється можливість запровадити енергоефективні заходи в будинку. Наприклад, якщо замінити всі лампи розжарювання на енергозберігаючі, то за рік це окупиться для власників і далі почнеться суттєва економія. Головне – мати бажання, активних людей серед співвласників і боротися за свої права, які надані законом.
Андрій Луцький (пенсіонер): «Знаєте, у нашому будинку живуть лише пенсіонери та пара  молодих родин. Немає ні бажання, ні можливості вибігати сім кіл пекла задля оформлення якихось документів. Ніхто не має ні часу, ні здоров’я займатися створенням та підтриманням ОСББ у належному стані. Якщо ж наймати чужих людей, то де гарантія, що не розкрадуть гроші й не зникнуть у невідомому напрямку? 

ЖЕКи не ідеальні, звичайно, але наш будинок обслуговується. Ми вже й працівників давно знаємо, і до начальника напряму звертаємось. Рідко відмовляє. А в разі чого – завжди є на кого поскаржитися, нікуди ж вони не дінуться.

А вам, шановні читачі, потрібно буде зробити власні висновки. Що ж ліпше – бути хазаяїном свого майна чи просто користувачем?