kopiika.com.ua

Авіаперевезення «БЦ – Цзінчжоу» – фантастика чи перспектива?

Переглядів: 207Коментарі: 0

Минулого тижня в Білій Церкві відбулася зустріч представників китайського бізнесу, які приїхали до Білої Церкви з візитом «навзаєм», адже минулого року до міста-побратима Цзінчжоу (КНР) приїздила білоцерківська делегація з міським головою. 

Під час зустрічі та пошуків взаємного бізнес-інтересу китайська делегація серед іншого звернула увагу на презентацію Білоцерківського вантажного авіаційного комплексу. Тим паче, що досвід укладання договорів з білоцерківськими підприємствами вже є: раніше було підписано документи про співпрацю із сільськогосподарським машинобудівним підприємством Білої Церкви.

На бізнес-зустрічі китайської делегації з міста-побратима від 1997 року та представників влади й підприємців Білої Церкви 13 вересня відбувся не лише культурний обмін контактами, сувенірною продукцією та загальними відомостями про населенні пункти, але й було обговорено кілька можливих сегментів співпраці. Якщо говорити про представників бізнес-структур, то на зустрічі були присутні керівники підприємства сільгосптехніки (С. Олійник), дирекції Агенції стратегічного розвитку м. Біла Церква (О. Прилуцький), індустріального парку «Біла Церква» 

(В. Хмурич), а також представники Торгово-промислової палати Київщини тощо. 

Представники міст обмінялися корисною й  цікавою інформацією: усі присутні подивилися відеоролики з розповіддю про історію, етапи розвитку, основні підприємства, розвиток інфраструктури тощо.

Керівник китайської делегації Хан Сю, мер округу Народного уряду Цзялінг міста Цзінчжоу, розповів не лише про своє місто, але й про сьогоднішню зацікавленість китайської сторони у співпраці. Він наголосив, що міста-побратими в дечому схожі: мають давню історію та сільськогосподарський напрям (переробка сільгосппродукції, машинобудування) в інфраструктурі, вузлове транспортне значення міст. 

Варто зазначити, що  Цзінчжоу має 3000-річну історію та більше 6 млн населення (площа міста – 14 тис. кв км). Пан Хан Сю означив підписання Меморандуму про співпрацю у 2017 році – як новий етап у відносинах, який, як поетично він висловився, «з роками буде ароматнішим та ціннішім, як дорогий алкоголь». 

Отже, сьогодні – активний етап з  налагодження співпраці міст-побратимів у  сфері бізнесу. Як прозвучало з боку білоцерківських структур, за останній період – з початку проведення в Україні процесу децентралізації – у міської влади Білої Церкви з’явилися повноваження, які зможуть сприяти підтримці іноземного бізнесу в місті;  до того ж законодавство України наразі має можливість сприяти вкладанню інвестицій із закордону – в українські підприємства.

Під час взаємних привітань білоцерківський міський голова Геннадій Дикий наголосив: «Біла Церква є відкритою до співпраці з широким колом можливих інвесторів. Головною метою нашої зустрічі є встановлення соціально-економічних зв’язків та обговорення умов налагодження подальшого співробітництва між нашими містами… Якщо ви будете зацікавлені в  певних об’єктах, продукції чи підприємствах, то ми готові розглянути будь-які пропозиції, різні форми взаємної співпраці».

Представники профільних структур Білої Церкви проінформували китайську бізнес-делегацію про соціально-економічний розвиток міста, логістичні та технологічні можливості, необхідні для розвитку існуючих та потенційних виробництв. Прозвучала інформація про виробництво шин, іншої продукції, яка в тому числі постачається й за кордон.

Зокрема, під час заходу відбулася презентація Білоцерківського вантажного авіаційного комплексу (зробив її директор даного комунального підприємства Сергій Кандауров) щодо інвестиційної привабливості, планів розвитку в напрямках пасажирського та вантажного перевезення, ремонту повітряних суден. «Сьогодні найбільш перспективним інвестиційним проектом Білої Церкви є створення Міжнародного аеропорту «Біла Церква» на базі авіаційного комплексу», – акцентував директор БВАК. 

Керівник делегації також наголосив на можливій співпраці, присутні висловили бажання вивчити шляхи співпраці в цьому секторі. Дійсно, таке співробітництво  можливе – з огляду на інформацію від керівника БВАКу про внесення в плани стратегічного розвитку держави програмні пункти щодо розвитку авіаційного комплексу в Білій Церкві. Тож, можливо, саме ці обставини стануть ключовими в  зацікавленості китайського бізнесу в активізації такого співробітництва.

Наталія Вереснева