kopiika.com.ua

Бачити красу природи – серцем!

Переглядів: 141Коментарі: 0

«Ми хвалимося, що любимо тварин…» – такою цього року було обрано назву конкурсу юних живописців, що традиційно проводиться в Білій Церкві. Тож 26-27 березня VIII учнівський конкурс з образотворчого мистецтва імені І. Сошенка успішно відбувся. Проводився конкурс, власне, 26 березня на базі Білоцерківського колегіуму. 

Гостинно привітала всіх гостей мистецького свята директор колегіуму Галина Склярова, оголосивши номінації, цьогорічні особливості художнього конкурсу, а згодом – і результати творчого змагання. 
Цього року кількість учасників була рекордною – найбільшою за  всі роки: 181 учасник з 21 навчально-виховного закладу! Це шанувальники пензля й олівця  із закладів освіти та шкіл мистецтв Білої Церкви, Києва й навіть із села Потіївки. 
Підсумки конкурсу підводилися вже наступного дня: були вручені не лише грамоти та дипломи за призові місця, але й величезна кількість заохочувальних грамот, призів (у тому числі завдяки цьогорічним меценатам: Х. Мепарішвілі, В. Кушнір, Є. Сєчін, А. Анісімов тощо). Також усім юним майстрам пензля було видано сертифікати – як дійсним учасникам у важливому конкурсі за чотирма номінаціями. Серед номінацій були такі: «Академічний малюнок», «Декоративно-прикладне мистецтво», «Живопис», «Композиція».
Серед членів журі – художники, викладачі шкіл мистецтва: О. Дмитренко, О. Мілейко, В. Шевченко, М. Сич, Н. Дмитренко. 
 
«Свою дитячу мрію я здійсню!»
За умовами конкурсу необхідно було створити малюнок на задану тему буквально за три години. Тож діти малювали (у різних техніках, жанрах і стилях, але саме на задану тему) у кількох виділених навчальних кабінетах.  Для більшості це було завдання не з легких, але вони з ним впоралися. Природа, її об’єкти – не прості для зображення, адже треба передати ту «живу душу природи», постаратися передати свої відчуття глядачеві.
 
 
Надзвичайні емоції хвилювання й радості дітей та їхніх педагогів відчувалися під час церемонії нагородження.
За словами члена журі Олександра Дмитренка, юні дарування цього року проявили себе чудово: робіт було дуже багато – і тому «журити» було надзвичайно складно. Він також підкреслив, що конкурс відбувся за підтримки Білоцерківського колегіуму, регіональної ланки Національної спілки художників України, управління освіти і науки, шкіл естетичного виховання, усіх педагогів, спонсорів і, безперечно, – батьків юних талантів. 
Педагоги побажали дітям нових успіхів та творчих перемог.
Наталія Вереснева