kopiika.com.ua

Безкінечний серіал «Труба»

Переглядів: 132Коментарі: 0

Короткий зміст попередніх серій

У 2006 році керівництво області продало на аукціоні частину труб водогону, який підпорядковувався тоді області, а обслуговував Білу Церкву й Умань. Потім передали нашому місту цілісний комплекс у комунальну власність. 

Згодом депутати цілісним комплексом передали його в концесію. Питання про частину, що одночасно й продана, і передана в комунальну власність, виникло тоді, коли ці (чи не ті) труби почали викопувати й різати.

У 2014 році до  Господарського суду Київської області ТОВ «Новація-1» звернулось із відповідним позовом до ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» та Білоцерківської міської ради.  Згідно з позовом  ТОВ «Новація-1» витребовувало частину магістрального водоводу «Дніпро – Рось», розташованого на ділянці між очисними спорудами Білоцерківського водоканалу за адресою вул. Ставищанська, 130, 

м. Біла Церква і водозабором на р. Рось. Указаний магістральний водовід «Дніпро – Рось», що є предметом позову, неправильно ототожнюється позивачем із футляром технологічної мережі для транспортування гіпохлориту натрію. На жаль, усупереч фактичним даним – відсутністю права власності в ТОВ «Новація-1» на вищезазначене майно та заборону законодавчими актами приватизації такого майна, – 20 квітня 2017 р. Господарський суд Київської області по цій справі прийняв рішення, яким позовні вимоги ТОВ «Новація-1» задоволені.

17 лютого було зафіксовано демонтаж частини трубопроводу В-3, як результат – відкрито  кримінальну справу.

Громада збурилась. Якщо наше – то наше. Концесіонер узагалі не міг дозволити такого, бо ж отримав усе на баланс, а значить коли прийде час, то має все й віддати. Депутати, як захисники інтересів громади, на черговій сесії повернули це майно з концесії до комвласності. Так легше його захистити. Але підприємство, що купило (невідомо насправді точно, які саме) труби, –  намагається якнайшвидше їх забрати. 

Суди обрали позицію захисту приватника, і з судами не посперечаєшся, але міська влада віднаходить будь-які можливості, щоб справу переглянули, бо чи не щодня виявляються нові факти. То зникли труби, що були всередині цього водогону (по них подавався гіпохлорид). То в рішенні суду (а саме в експертизі) зазначено водогін В-1, а порізаний, виявляється, В-3.

14 та 16 липня поблизу села Глибочка виявлено чергові спроби незаконного демонтажу комунального трубопроводу В-3. Обидва рази на місце події були викликані правоохоронні органи та написані заяви про кримінальне правопорушення.

Але на це все комусь «начхати», як і на те, що власником цього майна є територіальна громада м. Біла Церква.

20 липня, незважаючи на зливу, у черговий раз трубу намагалися демонтувати. Знову поліція, преса, «Муніципальна варта» – тимчасово  припинили грабунок серед білого дня майна громади Білої Церкви.  Та чи надовго?

Леся Поліщук

Офіційний коментар. Сергій Швець, начальник відділу правового забезпечення роботи Білоцерківської міської ради: «ТОВ «Новація-1» продовжує вчинення самоправних дій стосовно майна територіальної громади міста Біла Церква. Працівники цього підприємства, не зважаючи на низку відкритих кримінальних проваджень, продовжують вчиняти дії, пов’язані з демонтажем  трубопроводу В-3, який переобладнаний у  футляр технологічної мережі і право власності на який зареєстроване за трериторіальною громадою Білої Церкви, до того ж ЖОДНИМ органом не оспорене й не скасоване».