kopiika.com.ua

Безпека понад усе

Переглядів: 70Коментарі: 0
Уже три роки впроваждується в життя проект «Смарт сіті: безпечне місто Біла Церква».
Геннадій Дикий, білоцерківський міський голова: «Білоцерківська міська рада ще три роки тому почала розробляти й упроваджувати програму. Це інтелектуальна система, яка дасть змогу швидко й оперативно реагувати на ті чи інші події, які відбуваються в місті. За цей час фінансувалися й упроваджувалися різноманітні напрями, передбачені цією програмою. Зокрема, установлено тривожні кнопки сигналізації в школах, упроваджено мапу порушень у місті».
Подібні проекти впроваджуються й у інших містах України та вже успішно функціонують у  багатьох містах світу, тож білоцерківці  на їхньому прикладі можуть переконатися в позитивному досвіді таких сучасних і прогресивних кроків.
Проект включає декілька пов’язаних між собою заходів, які спрямовані на те, щоб зробити наше місто комфортним та безпечним (саме «комфорт та безпека» є одними з напрямків Стратегії розвитку Білої Церкви. Відеоспостереження  дозволяє вчасно й швидко реагувати на всі події, пов’язані із життєдіяльністю міста: починаючи з нагляду за благоустроєм Білої Церкви й  закінчуючи виявленням правопорушень. Тож саме з установлення відеокамер варто  розпочинати таку серйозну роботу. 
Якість відеокамер надзвичайно важлива для функціонування системи. Відеокамери останнього покоління дозволяють не лише чітко бачити межі охоплення, а й при наявності програми фіксувати номери автомобілів та обличчя людей, які знаходяться перед ними.  Саме такі відеокамери й були закуплені міською радою Білої Церкви.
Геннадій Мельниченко, начальник Білоцерківського відділу поліції: «Для роботи поліції відеокамери мають дуже велике значення. Можна сказати, що успіх поліцейських, якщо брати у відсотковому співвідношенні, на 50% залежить від кількості, якості й місць розташування відеокамер. Ці відеокамери дуже якісні, адже й уночі, і на великій швидкості чітко фіксують автомобілі та розпізнають номерні знаки, у деяких випадках навіть видно, хто знаходиться в автомобілі. Ці відеокамери дають можливість контролювати, хто заїжджає і виїжджає з міста».
Також надзвичайно важливим є те, яким чином відеокамери розміщені по місту. Правильна схема розміщення надає величезні можливості для огляду всього міста та для виключення можливості зникнення порушників порядку чи злочинців. Периметральне відеоспостереження – це охоплення відеонаглядом в’їздів і виїздів з міста.  
Сергій Постівий, керуючий справами виконавчого комітету Білоцерківської міської ради: «Ми консультувалися з правоохоронними органами, іншими містами, які вже впровадили дану систему. Й одна з основних рекомендацій – це першочергове встановлення відеокамер на в’їздах та виїздах з міста.
Пусконалагоджувальні роботи вже проведені, зараз триває більш розширене навчання працівників роботі в даній системі. На сьогоднішній день можемо говорити, що перший етап, той який заплановано програмою, ми виконали й система вже повноцінно працює в тих обсягах, у яких має працювати.
Слід відмітити, що на будівництво периметральної системи відеоспостереження пішло дуже багато часу. Це пов’язано з підготовкою й виготовленням проектно-кошторисної документації. Крім того, фактично локації, де необхідно було обладнати відеокамери, знаходяться поза межами міста, тож необхідно було вирішувати питання щодо підключення електроенергії, а також ліній зв’язку. У деяких випадках не було навіть опор, тому їх необхідно було встановлювати, що теж вимагає підготовки документації й часу».
На сьогоднішній день уже можна казати про завершення етапу впровадження периметрального відеоспостереження в Білій Церкві. Але це лише початок величезної роботи, результати якого можна буде спостерігати вже найближчим часом. Попереду встановлення відеонагляду в найлюдніших місцях Білої Церкви, на найжвавіших частинах дороги та інших місцях, що мають стратегічне значення. 
Геннадій Дикий, білоцерківський міський голова: «Далі ми будемо встановлювати відеокамери в центральних частинах міста, на ключових перехрестях, у місцях скупчення людей. Це превентивні заходи для того, щоб убезпечити наших громадян. Набагато легше попередити будь-яке правопорушення, і саме наявність відеокамер у першу чергу змусить випадкового шкідника навіть не починати порушувати порядок та псувати майно громади».
Тож облаштування якісного відеонагляду – справа лише часу й наявних у бюджеті коштів. А ми з вами заслуговуємо на те, щоб жити в безпечному й комфортному місті.
Підготувала Леся Поліщук.