kopiika.com.ua

Бібліотечна справа: енциклопедичні знання та духовний світ

Переглядів: 182Коментарі: 0

Напевно, саме бібліотекар уособлює таку особистість, яка має енциклопедичні знання з багатьох сфер нашого життя. І саме бібліотекар традиційно несе знання в широкі кола зацікавлених читачів. Від часів створення і до цих пір як в Україні, так і в світі бібліотеки – це джерела інформації, культурно-просвітніцькі центри. 

Чудово, що в Білій Церкві бібліотечна система функціонує, розвивається. Як наголошували представники міської влади під час офіційного відзначення 27 вересня Дня бібліотекаря, на щастя, жодної бібліотеки за останній період закрито не було. І білоцерківські бібліотеки продовжують працювати як установи, де можна отримати потрібну інформацію, прочитати періодику чи книги, ознайомитися з новинками краєзнавчої літератури (а за потреби – і вийти в мережу інтернету).

Символічно, що святкування Всеукраїнського дня бібліотек відбулося в такому натхненному приміщенні, як Будинок органної та камерної музики Білої Церкви. У затишному органному залі урочисто відзначили представниць цієї благородної просвітницької професії – дійсно, переважно саме жінки, представниці прекрасної статі, зберігають у нашому місті джерела нашої історії, духовних і національних традицій.

До бібліотекарів зі словами вітань звернулася  керівник міського відділу культури і туризму Юлія Ковальська, яка вручила окремим бібліотекарям грамоти, грошові винагороди та квіти: «У білоцерківських бібліотеках проходять і виставки, і презентації, зустрічі з відомими особистостями, різноманітні патріотичні та культурно-мистецькі заходи. Місія бібліотеки – відкрити шлях до книги, яка є джерелом мудрості та знань, а ще відкрити людині – людину». 

Зокрема, відзначили роботу таких бібліотекарів: Тетяни Ніконенко, завідувача  відділу комплектування та обробки літератури ЦБС, Ганни Петрової, провідного бібліотекаря філіалу №8 ЦБС, Олени Корнієнко, завідувача  Центральної бібліотеки для дітей, Тетяни Качанової, провідного бібліографа центральної бібліотеки, Олександри Нагорної, головного бібліографа Білоцерківської ЦБС, Ірини Тупчій, бібліотекаря філіалу №4 та інших. Свої привітання колегам і щирі слова подяки від обласних та міністерських структур сфери культури передала всім присутнім на святі директор Білоцерківської ЦБС Раїса Григоренко, яка наголосила, що Міністерство культури нагородило колектив ЦБС Білої Церкви Почесною грамотою, вона також відзначила представників бібліотечної системи. 

Приємно, що міська бібліотечна система традиційно визначає кращого читача літа, якого потім у вересні чекає нагорода. І цього літа переможницею стала шестикласниця Білоцерківської школи №11 Лукія Оверченко. Крім того, у рамках святкування були також нагороджені творчі сили Білоцерківщини – переможці конкурсу-фестивалю співаної поезії «Біла Церква.UA» (цей інтернет-конкурс проходив з 8 липня до 8 вересня). Це Павло Груленко, Ніна Ковальчук, Тетяна Строкач, Наталія Кузмічова, Олександра Бутовенко, Каріна Храпак. А за багаторічну співпрацю відзначили актора театру імені Саксаганського Валерія Войтова, ведучого цього свята.

Депутати Білоцерківської міськради Юрій Петрик та Андрій Король під час привітань передали до книжкових полиць книги з  краєзнавчої тематики (авторства Володимира Перерви). З вітаннями до присутніх вийшла й голова міської профспілки працівників культури Галина Драпой.

Чудові творчі подарунки прозвучали від вихованців та працівників Білоцерківських шкіл мистецтв №№ 3, 5, інших творчих колективів регіону.

Безумовно, світ змінюється, несе нові завдання для читачів, користувачів інформації. Але, думається, ще на багато років бібліотека залишиться не лише духовним, але й душевним джерелом, адже там читача зустрічає небайдужа людина, майстер бібліотечної справи.

Наталія Вереснева

Ніна Ковальчук

Тісняться на полицях книги,

чекають доторку руки.

Пройдусь міжряддями і стиха

перегорну бліді листки.

Візьму до рук одну і другу,

щоб мудрість слова ожила,

згуртована рядками друку

в моїх очах, і потекла

крізь час, даруючи свободу

думкам отим, у простір літ.

На книгу не минає мода,

бо книга відкриває світ.