kopiika.com.ua

Біла Церква попереду Дніпра й Харкова

Переглядів: 146Коментарі: 0

Для бізнесменів не є таємницею, що найважливіше на сьогоднішній день для залучення інвесторів (людей які вкладатимуть в бізнес свої гроші) – репутація. Саме маючи гарну репутацію, можна спонукати когось ризикувати своїми коштами заради розвитку бізнесу. Особливо якщо інвестор – іноземець. Бо іноземці – люди прискіпливі й пустопорожнім словам не вірять, а вірять лише об’єктивним міжнародним дослідженням, графікам і рейтингам.

Якщо ж мова йде про ціле місто – то такі міжнародні рейтинги є свого роду гарантією, що місто спроможне відповідати за вкладення і вести чесний і прозорий бізнес. 

Нещодавно українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International  у рамках програми Transparent cities виміряло прозорість інвестиційної сфери 100 найбільших міст України. І наша Біла Церква посіла в цьому рейтингу 5 місце, лишивши позаду себе такі великі обласні центри, як Дніпро і Харків. Навіть Львів випередив нас лише на п’ять сотих бала. Що ж це означає для Білої Церкви та білоцерківців?

Над розробкою методології дослідження спільно з експертами TIU працювали іноземні інвестори, українські підприємства та соціальні підрозділи міських урядів. Усього було сформовано 17 індикаторів, які допоможуть відобразити реальну прозорість міста в інвестиційній сфері. 

У містах було перевірено наявність антикорупційних програм, існуючу та опубліковану політику щодо конфлікту інтересів у міських радах, проведення перевірки діяльності підприємств міста, наявність інструментів та можливостей у інвестиційному секторі й інше. 

Результати такого дослідження допоможуть зменшити корупційні ризики й полегшать процес інвестування та створення нового бізнесу на місцевому рівні, а також стануть частиною великого дослідження – Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України.

Що ж у Білій Церкві було зроблено задля досягнення такого вражаючого результату?

Рейтингове агентство IBI-Rating  присвоїло Білій Церкві рейтинг інвестиційної привабливості на рівні invА-, що свідчить про високу інвестиційну привабливість міста. (Інвестиційний рейтинг «invA-»: об’єкт рейтингування характеризується високою інвестиційною привабливістю порівняно з іншими об’єктами рейтингування. Спостерігається чутливість до впливу інвестиційних ризиків. Позначка «-» означає проміжну категорію рейтингу стосовно основних категорій). 

Результати одержаних рейтингів свідчать, що Біла Церква має вагомі конкурентні позиції серед інших міст України в контексті залучення інвестицій й розбудови регіональної економіки та може виступати серйозним партнером в освоєнні інвестиційних ресурсів.  Наразі  результати проведеного інвестиційного рейтингування дають можливість місту  продемонструвати потенційним інвесторам і партнерам можливість побудови прозорих та ефективних взаємовідносин з потенційними інвесторами.

Для роботи з інвестором Агенцією стратегічного розвитку в місті створені:

- Інвестиційний портал;

- Інвестиційний паспорт міста;

- Інвестиційний буклет.

У найближчих планах – розробити дорожню карту (алгоритм) роботи з інвесторами за  принципом «єдиного вікна».

Тож такі кроки роблять Білу Церкву цікавою для іноземного інвестора і впливають на загальний рейтинг прозорості, а значить ми маємо всі шанси на розвиток. А розвиток бізнесу, особливо іноземного, є передумовою розвитку міста й  поліпшення добробуту кожного білоцерківця. Найголовніше тепер – не зупинятись!