kopiika.com.ua

Білоцерківці отримали новий тариф на маршрутні перевезення

Переглядів: 80Коментарі: 0

За останні півроку розмов про можливі підвищення/не підвищення тарифу на проїзд у маршрутному транспорті було більш ніж багато. Тариф у 5 грн тримався в Білій Церкві до 11 травня. Минулого тижня відбулося засідання виконавчого комітету Білоцерківської міськради, на якому знову розглядалося це резонансне питання. 

Засідання комітету у великому залі Білоцерківського виконкому 7 травня зібрало багатьох присутніх. При цьому це були не лише члени комітету, але й представники підприємств-перевізників, Громадської ради, білоцерківської громади. 
Одне з рішень, яке розглядали члени виконавчого комітету міської ради – «Про зупинення дії рішення виконавчого комітету  Білоцерківської міської ради  від 15 січня 2019 року №10  «Про тариф на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування» до 31 грудня 2019 року». Тоді ж і розпочалася тривала робота громади та спеціалістів – щодо приведення тарифу на перевезення населення до економічно обґрунтованого «знаменника».
Під час засідання розглядалося рішення «Про результати розгляду Експертного висновку за результатами громадської експертизи рішень виконавчого комітету Білоцерківської міської ради». Доповідала це питання начальник відділу транспорту та зв’язку міської ради Олена Шевченко, яка акцентувала, що за підсумками експертизи, яку провела Громадська рада, міська рада наразі може прийняти лише кілька пунктів із двох десятків рекомендацій (.
Заступник міського голови Олександр Поляруш після другої перерви вносив кілька пропозицій, серед яких була саме та, яка отримала найбільшу кількість голосів: «…про підвищення тарифу до 6 грн». 
Отже, з 11 травня вартість проїзду в міських маршрутках збільшилася на одну гривню. При цьому термін цього встановленого тарифу діятиме до 31 грудня 2019 року. 
Крім того, було прийнято рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 15 січня 2019 року №11 – «Про тариф на проїзд у міському електричному транспорті», яким також на гривню піднімається тарифна оплата. Варто зазначити, що згідно з даними рішеннями, крім «тарифних пунктів», спеціалісти відділу транспорту та зв’язку міської ради мають розробити й затвердити Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту в Білій Церкві.
Білоцерківський міський голова Геннадій Дикий прокоментував рішення щодо підняття тарифів на проїзд у автобусних маршрутах одразу після засідання: «Члени виконкому розглянули кілька пропозицій. У першу чергу були розглянуті висновки громадської експертизи. Також – судово-економічної експертизи, яка була здійснена на замовлення громадської організації «Біла Церква Разом». Розглядалися також пропозиції перевізників міста. Зваживши всі аргументи, виконком Білоцерківської міської ради зупинив рішення про вартість перевезення 7 гривень і прийняв рішення встановити вартість проїзду 6 грн. 
На сьогоднішній день ми вимагаємо від перевізників закуповувати автобуси сучасні, з низькою підлогою, зручні, у тому числі – для маломобільних груп населення. Відповідно, щоб перевізники виконували свої інвестиційні зобов’язання, виконували всі умови конкурсу, зокрема щодо графіка руху. Усе це для того, щоб перевезення стали зручними й комфортними. Виконавчий комітет прийняв зважене і справедливе рішення. У першу чергу, це було важливо для безперебійного та якісного функціонування транспортної мережі в місті».
Як зазначають у транспортному відділі, на початок травня поточного року четверо автоперевізників (із шести наявних у місті)  виконали інвестиційні зобов’язання з оновлення рухомого складу. Зокрема, нещодавно на маршрутах Білої Церкви почали працювати 22 нових автобуси, які відповідають вимогам проведеного конкурсу. 
Як відзначають у міській раді, із них 11 нових автобусів  марки «Ataman» 2019-го року випуску, а також «Євро-5», пристосовані для перевезення осіб з обмеженими можливостями.
Згідно із законом, органи місцевого самоврядування мають право «впроваджувати автоматизовані системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності» й самостійно визначати порядок їх дії. Закономірно, що підвищення цін та тарифів ніколи не радує пересічних містян. Але зваженість і розуміння реального стану речей завжди будуть плюсами під час прийняття важливого рішення як громадськими активістами, так і представниками бізнесу чи місцевих чиновників. При цьому хочеться сподіватися, що ми все ж таки йдемо до повної прозорості щодо управління та розпорядження бюджетними коштами, виконання законів тощо. Принаймні зацікавлені білоцерківці могли слідкувати за ходом обговорення цього тарифного питання на засіданні виконкому в режимі «он-лайн» – як через гаджети громадських активістів і соцмережі, так і через джерела на сайті міськвиконкому – і робити самі висновки. А з документом аналізу Експертного висновку  можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Білоцерківської міської ради.
Наталія Вереснева