kopiika.com.ua

«Білоцерківський марафон-2018» вивів на старт близько півтори тисячі бігунів!

Переглядів: 87Коментарі: 0

Так історично склалося, що марафонська дистанція була офіційно затверджена в 1921 році Міжнародною федерацією легкої атлетики – це 42 км 195 метрів. А згодом, за щасливим збігом обставин, так цікаво прописалася чудова сторінка цього спортивного життя в Білій Церкві. Саме тут живуть люди, які давно захопилися таким видом спорту, як марафонський біг, багато років підтримують марафонський рух, створили сертифіковану трасу та доклали багато зусиль, щоб вивести її не лише на всеукраїнський, але й на міжнародний рівень.

Тож сонячного дня 7 жовтня в Білій Церкві відбулося традиційне спортивне свято – Міжнародний Білоцерківський марафон, який цього року відбувся вже 15-й раз! 

Під час урочистостей відкриття учасників марафону, уболівальників, гостей міста привітали білоцерківський міський голова Геннадій Дикий та голова відділення Національного олімпійського комітету України в Київській області, заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури України Ігор Малицький, який вручив Подяки від Національного олімпійського комітету України за внесок у розвиток олімпійського руху на Київщині, а також відзнаки до 20-річчя Олімпійського комітету в Київській області. Генеральним партнером змагань виступає ТОВ «Білоцерківвода» (директор – Тетяна Бойко), а багаторічним спонсором – металобаза «Бочаров».

Спочатку, о 10:30, на старт забігу на дистанцію 1/3 версти (це близько 300 м) вийшли діти 7-9 років; за ними стартували  учасники віком 10-17 років, які долали відстань 2 версти (приблизно 2 км); марафон-естафету 4х10 верст долали учасники віком 18 років та старші. 

Про ґрунтовний та кваліфікований підхід у  рамках змагань говорить, наприклад, те, як поділені учасники забігів: марафон, напівмарафон та 5 верст (а це приблизно 5,3 км) долали учасники 10-ти вікових категорій.

Барабанщиці Київської школи барабанщиць відбивали радісні ритми, вітали всіх учасників змагань. Біля центральної сцени черлідери жваво рухалися під час церемонії урочистого відкриття марафону, а згодом, – підбадьорюючи бігунів на дистанціях. Приємно, що активно проявляли себе вболівальники-білоцерківці: уздовж усієї траси вони підтримували спортсменів  аплодисментами, вигуками, плакатами, «тріщалками». 

Як наголошують організатори змагань, цей марафон – один з найстарших в Україні. За словами співорганізатора, головного тренера штатної збірної команди України з видів витривалості та головного судді марафону, Сергія Романчука, 7 жовтня на старт вийшло  більше тисячі учасників: «Власне, на сам марафон було зареєстровано 197 спортсменів, 340 – на напівмарафон, 130 – на  дистанцію «5 верст». Крім того, близько 400 учасників забігу – діти. 

Продумана організація й хороший призовий фонд, чудова дружня атмосфера й підтримка учасників на всіх етапах змагання – усе це дає успішний результат. А завдяки таким спонсорам-підприємцям, як Сергій Бочаров, який вкладає кошти в розвиток марафону, ця спортивна сертифікована траса цінується учасниками всіх видів забігу. 

На трасі напівмарафону були й учасники збірної України. Зокрема, молодий перспективний спортсмен Микола Ніжнік, який представляє Київщину – він чемпіон України 2018 року з бігу на 10 км. Минулорічний переможець (тоді поставив рекорд траси) – Роман Романенко. Він  переміг у командному чемпіонаті України 2018 року з бігу на 10 км, срібний призер напівмарафону «Чеське Будейовице 2018 року», переможець напівмарафону «Карлові Вари 2018 року»); 28 жовтня бігтиме марафон у Люблянах, тож зараз наполегливо готується. 

Бігун Іван Гешко – чемпіон світу та Європи з бігу на 1500 метрів. 

Учасник чемпіонату Європи з марафону 2018 року в Берліні, переможець Білоцерківського напівмарафону 2016 року Дмитро Лашин, який у тому ж році посів 4-те місце з бігу на 10 км на чемпіонаті Європи, а в минулому році став 14-м на відомому Берлінському марафоні. Серед спортсменів – чемпіон  України з марафону 2018 року, бронзовий призер марафону в Дебно (2016 року) Микола Юхимчук. Серед досвідчених учасників на 5 верст – білоцерківець Дмитро Барановський (який свого часу показав унікальний для України результат у марафоні - 2:07:15). Також серед цьогорічних учасників – перспективні молоді бігуни: Володимир Киць (багаторазовий чемпіон України з бігу на 1,5 тис. м і 5 тис. метрів та кросу, учасник чемпіонату Європи з бігу на 1500 метрів цього року). Василь Коваль (срібний призер командного чемпіонату України з бігу на 10 км та переможець чемпіонату України (з бігу на 10 км у м. Львів, 2018 рік). 

Хочу відзначити потужну жіночу групу учасниць цього року: чемпіонка України з марафону 2018 року, срібна призерка марафону в Макао (Китай) 2017 року Олександра Шафар; переможниця командного чемпіонату України 2018 року з бігу на 10 км, переможниця Київського напівмарафону 2018 року Вікторія Калюжна; крім того, – бігунка Ліля Фіськович, яка є рекордсменкою Молдови з напівмарафону, переможницею марафону в Кракові (Польща); а ще – бронзова призерка чемпіонату України з бігу на 10 км у місті Львів (2018 рік) Вікторія Хапіліна. Вона  переможниця Білоцерківського марафону 2016 року, бронзова призерка марафону в Дубліні (Ірландія).

Приємно, що цього року бере участь також наш відомий марафонець – білоцерківець  Віктор Недибалюк, який має лідерські позиції на світовому рівні в категорії «мастерс»-ветеран».

Як відомо, крім класичної дистанції марафону, цього дня спортсмени взяли участь у різних забігах: напівмарафоні (21, 0975 км), у традиційній для подібних змагань дистанції – «5 верст» (це дистанція трохи більша, ніж 5 км). Також були й дитячі забіги на традиційні відстані, які склалися історично – 2 версти, 1/3 версти й 10 сажнів. 

Траса марафону та інших забігів залишилася незмінною. Учасники вже традиційно стартували біля центрального входу в дендропарк «Олександрія», а сама траса проходить по бульвару Олександрійському в  Білій Церкві (учасники пробігають кілька кіл). 

По завершенні змагань почесні гості та організатори спортивного свята нагороджували призерів усіх забігів дипломами, подарунками та грошовими призами. 

Поза увагою такої серйозної дорослої справи, як спортивні змагання, діти все ж таки не залишилися. Адже спеціально для малечі віком 1-6 років (яких також «по-дорослому» реєстрували як учасників!) була споруджена окрема бігова траса із зеленою доріжкою, де батьки могли пробігти дистанцію 10 сажнів (25 м), навіть тримаючи дитинку за руку. Солодкі призи смакували всім малятам-бігунам!

Ще одна приємна й красива традиція, що склалася протягом кількох років: в урочистостях і нагородженнях участь бере символ-талісман змагань – Козак (його роль уже також не перший рік виконує артист Роман Вдовика). Білоцерківці та гості знають, що на центральній алеї міста навіть був поставлений пам’ятник символу марафону. А про результати «Білоцерківського марафону-2018» більш детально можна поцікавитися на офіційному сайті марафону.

Спортивні ігри, жвавий рух, демонстрація вправності ролерів, майстерні ритми барабанщиць – усе це створювало неповторну й особливу атмосферу справжнього спортивного свята в місті Біла Церква, дружнього єднання людей зі спортивними прагненнями.

Наталія Вереснева