kopiika.com.ua

«Брехня – це ж дар Божий!»

Переглядів: 54Коментарі: 0

Такі саркастичні слова з вуст героя театральної постановки викликають у глядача і сміх, і сумне розуміння про реалії навколо нас. Нещодавно Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. Саксаганського порадував білоцерківського глядача прем’єрою комедії грецького драматурга Дімітріса Псафаса «Потрібен брехун» (режисер-постановник – Денис Фридинський). 

Якщо коротко, то темою можна назвати наступну тезу: «Брехня – як виробнича необхідність». Як зауважив сам режисер-постановник, для якого ця постановка стала прем’єрною, життя постійно підкидає сюжети та вносить корективи. Дійсно, ця п’єса, яка більше нагадує якийсь анекдот чи іронічну притчу, написана грецьким автором ще в минулому столітті, але актуальна й сьогодні. Сюжет комедії починається дуже звично, майже банально: депутат, який постійно лише обіцяє покращення долі кожному, має швидко знайти якогось «брехуна», який саме це й буде робити – тобто… бути справжнім депутатом. Але потім виникає кілька конфузних ситуацій, із яких герої шукають вихід. Чи знайдуть? Про це краще дізнатися, прийшовши на виставу!

Яскраві музичні «коментарі» до акторських сцен у стилі бурлеску та гламурного кабаре викликали захоплення та аплодисменти в глядачів. А моменти спілкування «он-лайн» актора з глядачем через миттєву реакцію роблять усіх сидячих у глядацькій залі співучасниками та привносять у класичний сюжет вдалу імпровізацію. 

Так і сталося, що брехня наче справа погана й  неправильна, але для буденності пана депутата Ферекіса («наш соловей парламенту!») вона стає виправданням і навіть необхідністю. 

Саме ті, хто захоче порівняти грецьку та українську дійсності, їхні цінності, зможуть це відчути в глядацькій залі під час гри акторів. «Усе, що потрібно від народу, це – аплодувати та голосувати!.. Народу потрібна казка, брехня!» – подібні актуальні репліки промовисто ілюструють нам сьогодення – як на сцені, так і за лаштунками, як у глядацькій залі, так і в житті.

Наталія Вереснева