kopiika.com.ua

Burning Man: неформат – відтепер у Білій Церкві!

Переглядів: 70Коментарі: 0

Усе ж таки Біла Церква – місто дуже креативних людей. Захоплюючий фестиваль радикального мистецтва Burning Man, що вражає своїми яскравими перфомансами, фантазією учасників, щорічно відбувається посеред американської пустелі Блек-Рок (Black Rock Desert) у штаті Невада (США). Кожен, хто приїздить на цей захід, стає співучасником: грає на музичних інструментах, створює скульптури або картини, які у звичайному житті знавці мистецтва можуть назвати «неформат»…
Аналог цього фесту вже обростає своїми шанувальниками в Києві. Цього року підтягуються й білоцерківські креативники, але навіть назва білоцерківського дійства буде оригінальною – BOBURNING! 
Один з організаторів цього фестивального руху в Білій Церкві Павло Горобинський розповів: «Навіщо винаходити велосипед, якщо можна вже сідати і їхати? Ми б хотіли їхати по пустелі Блек-Рок, що в Неваді, але… Тим не менш, мрії повинні здійснюватися! Натхненні принципами й атмосферою Burning Man, ми створили місцевий аналог цього фестивалю. Він стане осередком для неординарних людей, майданчиком для творчого самовираження. 
Фестиваль відбувається завдяки зусиллям самих учасників і потребує радикального включення в процес. «Бобьорнери» – це такі тваринки, якщо хочете – друзі бобра, із запаленими очима й палаючими серцями! На майбутнє ми плануємо, що цей рух стане святковим дійством самоорганізації, подарунків і взаємодопомоги. Усе буде BOBURNING!»
Фестиваль Burning Man-2019 в Америці має відбутися через тиждень. А ось творчий експеримент із першим «бьорнофестом» на зелених берегах річки Росі в Білій Церкві вже відбувся минулими вихідними. І кожен учасник – повноцінна творча одиниця спільного перфомансу. 
Тож білоцерківці відкрили нові можливості для реалізації особистостей, для звільнення творчих думок. У перспективі це може стати прекрасною літньою туристичною цікавинкою регіону. 
—  Наталія Вереснева