kopiika.com.ua

Чемпіонат України з грепплінгу та панкратіону в Білій Церкві

Переглядів: 97Коментарі: 0

Найсильніших юніорів-борців в Україні визначали з 12 до 14 квітня в Білій Церкві.

Як відомо, панкратіон – давній вид боротьби. Змагання з цього виду спорту проводяться вже не перший рік. А ось і з минулого року грепплінг як вид спорту офіційно визнано в Україні. 
Грепплінг – спортивне єдиноборство, комплексний вид боротьби, в основі якого лежить позиційне маневрування двох спортсменів, кожен з яких за допомогою больових та задушливих прийомів намагається підкорити суперника, а також набрати більшу кількість очок у процесі боротьби за допомогою різних технічних прийомів (звалювань, захоплень, кидків, переворотів, підніжок, підсічок тощо). Основна мета – примусити суперника здатися. Об’єднує в собі техніку всіх борцівських дисциплін. При цьому ударна техніка в грепплінгу суворо заборонена, не включає в себе нанесення ударів та використання зброї. Тож у грепплінгу вирішальне значення має не груба сила й форма, а перш за все – технічний арсенал спортсмена. 
Відкриття чемпіонату України з  грепплінгу та панкратіону в м. Біла Церква відбулося 12 квітня. В урочистому відкритті змагань взяли учать заступник білоцерківського міського голови Катерина Литвиненко, генеральний секретар Всеукраїнської федерації панкратіону та Національно федерації з грепплінгу Анастасія Тукмачова.
У змаганнях у залі Спортивного клубу армії взяли участь спортсмени із 17 областей України, і це близько 700 учасників у складі  125-ти команд. У поєдинках на трьох килимах у залі СКА змагалися дівчата та юнаки віком 2002-2003, 2000-2001 років народження.
До складу команди з Київської  області увійшли  спортсмени з міст Василькова, Фастова та Білої Церкви.  Білу Церкву представляли вихованці ДЮСШ №1 та спортивного клубу «Будо». 
Президент Національної федерації панкратіону України Олександр Мандрік в інтерв’ю підкреслив актуальне значення таких видів спортивної боротьби в Україні на сьогодні, адже ці спортсмени – навіть якщо не виходять на професійні килими – часто представляють потужну силу в лавах правоохоронців, рятувальників, СБУ, Нацгвардії, у складі підрозділів особливого призначення, у тому числі наразі – вони в зоні бойових дій на сході України.
«Звичайно, вклад Федерації в обороноздатність нашої країни досить величезний. Більшість тренерів та інструкторів брала участь у бойових діях, працювала як волонтери в зоні військових дій у складі Українського спортивного батальйону, – зазначив Олександр Мандрік. – Якщо говорити про рейтинг даного змагання, то цей чемпіонат України серед кадетів 14-16 років та юніорів 18-19 років має найвищий рівень, адже до цього відбулися відбіркові змагання в містах та на обласних рівнях. 
Наразі тут проходить відбір до складу молодіжної національної збірної України. І ці кращі борці вже через місяць захищатимуть честь держави на чемпіонаті Європи. А восени в місті Баку на спортсменів усіх вікових категорій чекає чемпіонат світу. Тобто ті, хто на змаганнях у Білій Церкві посяде призові місця, імовірно, претендують на світові перемоги з панкратіону та грепплінгу».
Змагання проводились у двох розділах грепплінгу («ноу-гі»  та  «гі») і у двох розділах панкратіону: «традішн» та «фул». У складі збірної команди Київської області в  цих змаганнях виступили учні Білоцерківської ДЮСШ №1 (вихованці тренера В. Дем’янцева). Найбільш успішним був виступ Івана Григора, який завоював дві срібні нагороди (одну – у  розділі «грепплінг ноу-гі», а другу – в розділі «традішн»), а також – одну бронзову (у розділі «грепплінг гі»).  
Основним завданням змагань було ознайомлення з рівнем підготовки резервного складу, оцінка спортивної майстерності молодих спортсменів та  формування збірної команди України для участі в чемпіонаті світу з грепплінгу, який відбудеться в жовтні в м. Баку (Азербайджан). Змагання, що тривали до 14 квітня, визначили юних переможців, які отримали медалі, кубки, призи та нагороди – у командних та індивідуальних заліках. Тож Біла Церква стала потужною спортивною ланкою для майбутніх змагань.
Наталія Вереснева