kopiika.com.ua

Чи доставлятимуть листоноші пенсії й надалі?

Переглядів: 399Коментарі: 0

Таке питання було підняте минулої середи на розширеному засіданні робочої групи з вивчення та розв'язання питань щодо реформування об’єктів поштового зв’язку. 

Генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський заявив, що від доставки пенсій населенню ПАТ «Укрпошта» в цьому році зазнало 1 млрд грн збитків, тож таку послугу можуть ліквідувати.

Задля оптимізації роботи листонош Укрпошта впровадила на Чернігівщині свій пілотний проект «Сільське відділення», що передбачає заміну стаціонарних поштових відділень пересувними й триває на Чернігівщині з 11 червня.  Але він абсолютно не сприймається населенням і владою на місцях.

Як варіант вирішення проблеми Укрпошті було запропоновано звернутися до Верховної Ради та Уряду України з проханням надати дотації державному підприємству, яким є Укрпошта, але генеральний директор ПАТ  відповів, що не раз звертався, однак нічого не домігся.

«Ми подавали Уряду пропозиції включити певні суми в державний бюджет, але жодної  цифри не було внесено», – зазначив  Смілянський.

Утім, присутні на засіданні керівники районів і громад Чернігівської області, політичні й громадські активісти не сприймали таких виправдань. Вони порахували, скільки прибутку Укрпошті приносить один листоноша продажем різних товарів, і дійшли висновку, що він свою зарплату заробляє сам.

Уже наступного дня генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявив, що доставку  пенсій буде припинено з нового року, якщо до листопада не буде затверджено новий тариф. «Я б хотів бути максимально конкретним і відвертим: не буде прийнято  новий тариф на доставку пенсій до 1 листопада 2018 року, то з 1 січня 2019 року доставка пенсій Укрпоштою буде припинена. А значить, більше 4,5 млн осіб уже із січня 2019 року можуть не одержати свою пенсію, тому що Пенсійний фонд відмовляється оплатити хоча б собівартість її доставки», – підкреслив  він. 

За словами Смілянського, Міністерство інфраструктури як регулятор встановило новий тариф на доставку пенсій ще в листопаді 2017 року, проте його не узгоджують у Міністерстві соціальної політики й у Пенсійному фонді.

«Я цілий рік чекав, доводив, вів переговори, переконував, у той час як Укрпошта «привезла» собі 1 млрд грн збитків на цю послугу. Але ж це могли бути нові сортувальні центри, машини й підвищення зарплати тим самим листоношам, про яких так часто люблять згадувати перед виборам», – заявив керівник підприємства.

Тож пенсіонерам, які отримують пенсії через листонош, варто чекати реакції Міністерства інфраструктури на цю гучну заяву. Або оформляти отримання пенсії через банки, хоча, коли мова йде про сільські населені пункти, це викликає ще більше проблем.