kopiika.com.ua

Чи почуваєтеся ви безпечно?

Переглядів: 171Коментарі: 0
Саме почуття безпеки дозволяє будь-якій людині почуватися комфортно. Коли ми відчуваємо загрозу, над якою не владні, ми не лише втрачаємо спокій, а ще й змінюємось.
Чи помічали ви, наскільки грубішими ми стаємо, якщо нам загрожує небезпека, наскільки жорсткішими, наскільки егоїстичнішими? І наскільки виснаженішими почуваємось після того, як уникли її? 
Жити в постійному стресі – постійно хворіти, про це вам скаже будь-який лікар. А психологи додадуть, що відчуття небезпеки має жахливі наслідки для нашої психіки та характеру.
Тож коли ми почуваємось у безпеці? Коли знаємо, що нашому життю чи життю наших дітей нічого не загрожує. Коли впевнені, що у випадку хвороби – отримаємо належне та швидке лікування. Коли знаємо, що маємо дах над головою та певну кількість коштів, щоб прогодувати родину. Коли не переживаємо за те, чи захистить нас закон.
Згадаймо людей, які змушені були переїхати через воєнні дії на Сході. Психологи кажуть, що в   них порушується базова довіра до світу. У них втрачається ось ця, така притаманна людям, ілюзія, що зі мною нічого не станеться, що я такий невразливий. Ця загроза існує внутрішньо в них, вони постійно почуваються в стані небезпеки. Це є й у воїнів ООС. Вони так довго перебувають у стані небезпеки, що інколи потребують суттєвої психологічної допомоги, коли повернулись додому.
Саме тому будь-які кроки влади в напрямку безпеки громадян я щиро вважаю дуже важливими. Це допомагає нам почуватися краще. Будь-то реформування поліції, медицини чи створення місцевих формувань для охорони правопорядку. Погодьтеся – усе це важливо. 
Мене інколи дивує, що люди не розуміють елементарних речей, на кшталт: навіщо створювати «Муніципальну варту?» Не розуміють того, що це частина цілої програми «Безпечне місто», яка, безумовно, є корисною й унікальною. Що безліч установлених камер, наприклад, потрібно комусь відслідковувати. Що машини, які припарковані на клумбах, потрібно комусь евакуювати. Що п’яничок чи наркоманів потрібно хоча б розганяти із дворів, у яких граються наші діти. 
Я для себе давно зрозуміла: проти  заходів безпеки виступають часто саме ті, хто планує порушувати закон. А звичайна законослухняна людина завжди радітиме ще одному захисту своїх прав чи свого життя. Бо що не кажіть, а чим безпечніше ми почуваємось, тим кращими людьми стаємо.
Бажаю вам почуватися безпечно в нашій Білій Церкві.

Леся Поліщук