kopiika.com.ua

Дітям та дорослим не відома головна життєва галузь освіти

Переглядів: 249Коментарі: 0

Звідки беруться діти? Для дітей давно не секрет. Можливо, це й прекрасно, подумає про себе та частина населення, яка називає себе батьками. Адже відповідальність із них знята, інформація дитині надана й усе сталося  якнайкраще. Не важливо, звідки та інформація надійшла: з інтернету, від однолітків чи випадкового відвертого фільму. Навіть не хвилює, чи правильна вона, чи буде корисною, чи, навпаки, нашкодить. Головне – дитина вже знає. І це жахливо, адже скособочена картина може призвести до невтішних наслідків. 

Серед них: рання вагітність (у віці 14 – 15 років) – незапланована вагітність, бо кожна 5-та дівчина народжує в 15 - 17 років; захворювання та венеричні інфекції; самогубства; страх перед батьками. Звідси й таємні аборти, відмова від дитини тощо.

І все це від небажання та невміння батьків розмовляти на сексуальні теми з дітьми, бо з ними самими про це ніхто не розмовляв. Крім того, цією проблематикою Міністерство освіти і науки  також «не париться». У деяких аспектах суспільство досі живе в СРСР, де, як відомо, «сексу не було». Відтак, покоління за поколінням виростало заляканим, нерозвиненим, замкнутим, проблемним.

Допомогти розібратися в цьому питанні взявся успішний підприємець, власник мережі магазинів для дорослих «HS» – Олександр Ланцов.

- Навіщо потрібна сексуальна  освіта?

- Виховання та освіта ніколи не завдають кривди – навпаки, виховують розумне населення. На мою думку, сексуальна освіта потрібна й  важлива. Дітям потрібно з підліткового віку, з класу 4-го пояснювати людську фізіологію. Дівчатка в 10-13 років стикаються з новими процесами в організмі й, бідолашні, не знають,  як про це говорити з мамами. Так само й хлопці – не знають, що з ними відбувається під час перехідного віку. Дітям у такі моменти стає страшно. 

- А чому батьки не розмовляють з дітьми про фізіологічні процеси їхнього організму, про те, що закладено природою?

- Причина в тому, що більшість батьків виховувалася в СРСР. Тоді вважалося ганебним і непристойним розмовляти на такі теми. Ланцюжок потягнув наступне покоління, яке також не знає, боїться й не хоче говорити з дітьми про сексуальне виховання. Через цю причину та нестачу знань дитина може натворити купу проблем, у яких чомусь згодом звинуватять не дорослих, а саме дитину.  Але ж батьки не пояснили вчасно, що й до чого, не забезпечили належною інформацією.

- Які спеціалісти можуть допомогти дитині розібратися з фізіологічними процесами, щоб ті  були заздалегідь обізнаними, щоб не нашкодили собі?

- Сексуальною освітою, вихованням повинні займатися спеціальні психологи та сексологи.  Шкільний учитель не зможе пояснити правильно з професійної точки зору. З приводу виховання в  підліткових класах, то там має викладати дитячий психолог, – аби не налякати дітей  а, навпаки, підготувати дитячу психіку до перехідного віку та змін фізіології. Треба дати зрозуміти школярикам, що це природний нормальний процес, якого не варто боятися й  соромитися. І щоб у майбутньому в дитини, не дай Боже, не розвивалися комплекси.

- У чому проявляється культурна сторона сексуального  виховання?

- Культура передбачає розвиток людських гуманістичних переконань: повагу до себе, до людей, до партнера, – аби уберегти сексуальні стосунки від помилок, зробити їх максимально безпечними та комфортними. Наприклад, основний принцип роботи моїх магазинів – не продати або «втюхати» товар, а дати правильну корисну консультацію, щоб не нашкодити клієнту. Мої продавці докладають неабияких зусиль, щоб знати якомога більше, щоб дати покупцям  корисні кваліфіковані поради.

- Чи ви не плануєте відкрити свою школу сексуального  виховання? Для яких вікових  категорій?

- Так, планую відкрити школу сексуальної освіти. Звісно, за  допомогою справжніх професіоналів та спеціалістів. Також хочу розширити мережу магазинів і, так би мовити, закликати людей розвиватися та виховуватися правильно. Вікові категорії будуть різними, але починаючи з 18 років. З молодшими, на жаль, не вдасться, бо наше законодавство нам такого не дозволить.

- З огляду на ваше професійне виховання та освіту, розкажіть, із чого складається сексуальна освіта.

- Сама освіта – переплетіння теорії з практикою й загалом складається з медично-фізіологічної та психологічної частин. Перша включає знання з фізіології, анатомії, гінекології, урології тощо. Психологічна частина включає інформацію про правильну поведінку, звички, комплекси, психічні процеси й усе таке, що  розширяє розуміння сексуального  виховання. У комплексі ця освіта допоможе легше сприймати  нормальні природні  явища життя. 

- Чого хотіли б ви побажати вашим клієнтам та майбутнім учням?

- Найголовніше – це не боятися говорити про те, що турбує та цікавить, зокрема й щодо сексуального аспекту. Якщо є запитання, проблеми, нерозуміння якихось процесів, треба знаходити осіб, з якими дійсно можна про це говорити. Користуйтеся послугами психологів, сексологів, приходьте до моїх магазинів і запитуйте, – що вас цікавить та турбує. Потрібно розширювати свої психологічні установки, які заважають адекватно сприймати спілкування на сексуальні теми, не боятися протилежної статі, зокрема й під час обговорення цих важливих тем. .

Анела Олексова