kopiika.com.ua

Для тих, хто цікавиться героїчною історією Білоцерківщини

Переглядів: 315Коментарі: 0

У літературній вітальні центральної бібліотеки репрезентували літературно-публіцистичне видання «Українська революція: з Білої Церкви – в історію». Зміст складається з досліджень, рецензій, популярних статей від знаних у місті авторів та краєзнавців. Своєю збіркою вони спробували донести правдиву інформацію про перебіг подій Української національної революції 1917-21 років на Білоцерківщині. Книга є реальним продовженням благодійного проекту духовного відродження «Україна — це доля» від Білоцерківського міськрайонного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.  

Теперішнє знайомство зі збіркою в центральній бібліотеці – четверте на теренах нашого регіону. Автори запросили бібліотекарів, щоб «від перших рук» донести головні позиції та цікавинки видання.
Так, Володимир Іванців звернув увагу на паралелі, що поєднують історичні процеси сторічної давнини з нашим буремним сьогоденням. 
Анатолій Бондар стисло розповів про короткий термін перебування Січових Стрільців у Білій Церкві, про місце їхнього квартирування, про командира Коновальця, який згодом став одним з уславлених провідників героїчної ОУН. 
Олексій Стародуб  висвітлив долю наддніпрянських істориків, які страждали від лап більшовиків.  На підтвердження цієї тези Сергій Бурлака поділився історією Козацької ради Білої Церкви, яку в 1921-22 роках під корінь вирізав ВЧК. 
Натомість автор і видавець Костянтин Климчук познайомив присутніх із біографією видатного білоцерківського музиканта й регента Якова Яценевича, що помер у злиднях на Кавказі.  
«Українська революція: з Білої Церкви – в історію» має неодмінно зацікавити небайдужих до місцевої патріотичної історії білоцерківців. Автори передали значну частину накладу до міських і шкільних бібліотек нашого міста. 
Олександр Виговський