kopiika.com.ua

Доступність у пріоритеті

Переглядів: 192Коментарі: 0

Протягом трьох років, відколи розпочався процес децентралізації, у Білоцерківської міської ради з’явилася можливість більше приділяти увагу вирішенню питань доступності громадян з обмеженими фізичними можливостями. На сьогодні створюються умови для безперешкодного переміщення такої категорії білоцерківців містом. Біла Церква отримала нові пов-новаження, і при введенні в експлуатацію нових будівель міською структурою, Архбудконтролем, здійснюється перевірка на  відповідність ДБНам та надається дозвіл чи відхиляється – у разі недотримання вимог доступності. 

Проводиться поетапне будівництво пандусів у соціальних установах, ведеться робота з облаштування пішохідних магістралей міста з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Крім того, діють угоди з підприємствами-перевізниками про зобов’язання щодо забезпечення функціонування на маршрутах громадського транспорту автобусів, пристосованих для перевезень маломобільних груп. Це й понижена підлога, і аудіо- та відеооголошення зупинок тощо. 
 
Також у минулому році реалізовано спільний з Укрзалізницею проект щодо будівництва унікального для нашої держави наземного переходу через залізничні колії, який також облаштований з урахуванням вимог доступності для інвалідів.
 
12 квітня в Білій Церкві відбулося виїзне засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Київській обласній державній адміністрації.
У засіданні взяли участь і представники аналогічного комітету забезпечення доступності, який функціонує при виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради.
 
Нещодавно в місті розпочав діяти новий склад комітету, до якого увійшли представники громадських організацій, які опікуються людьми з обмеженими фізичними можливостями. Під час роботи комітету виникло багато питань та наді-йшло ряд актуальних пропозицій щодо продовження ефективного втілення заходів зі створення належної доступності в місті. Тому було вирішено розробити цільову програму, яка буде затверджена міською радою й, відповідно, матиме фінансування.
 
У першу чергу в місті розпочато перевірку пандусів у всіх шкільних установах на відповідність нормам та проводитиметься робота з усунення недоліків. Хоча пандуси в школах є,  проте іноді не відповідають потрібним вимогам. Гірша ситуація із закладами культури, оскільки вони збудовані за старими ДБНами, тому облаштування пандусами та іншими необхідними засобами проводитиметься поетапно. 
 
Також необхідно проводити облаштування закладів охорони здоров’я  відповідними ліфтами,  туалетними кабінами, розширювати входи та ін. На жаль, це потребує надзвичайно великих фінансових ресурсів, тому здійснюватиметься знову ж таки поетапно. У місті збережено функціонування двох підприємств, де працюють інваліди – УТОГ та УТОС. Ці підприємства успішно працюють і  мають ринки збуту продукції. З метою створення доступності для інвалідів, міською владою також придбана будівля, у якій буде  розміщено ЦНАП та всі дозвільні служби. Зараз такі установи розміщені на 2-3 поверхах і дістатися туди проблематично. А в новому приміщенні будуть враховані всі вимоги та норми ДБНів.
 
У рамках виїзного засідання присутні на заході оглянули муніципальний транспорт із метою виявлення відповідності чи не відповідності його до перевезення маломобільних груп та провели аудит інфраструктурних об’єктів Білої Церкви.  Зокрема, проінспектували такі установи та об’єкти: приміщення Білоцерківської міської ради; КУ БМР «Територіальний центр надання соціальних послуг»; приміщення міської прокуратури, пішохідний перехід через залізничну колію та ін.
 
Підсумовуючи засідання, В’ячеслав  Кучер, заступник голови Київської обласної державної адміністрації, відмітив: підняті питання можна  розділити на такі, що можуть бути вирішені на місцевих рівнях (тож потрібно знаходити шляхи їх вирішення), та на ті, що потребують загальнодержавного підходу. Тому буде підготовлено ряд звернень до профільних Міністерств з пропозиціями вирішення питань налагодження співпраці з Укразалізницею, правоохоронними органами, розгляду можливості виділення додаткового фінансування на реалізацію запланованих заходів.           
За матеріалами
 прес-служби БМР