kopiika.com.ua

Два нових заступники й два вдалих звітування…

Переглядів: 132Коментарі: 0

Підсумки п’ятдесят сьомої сесії Білоцерківської міської ради

Знаєте, за багато років звик до скандалів і протистоянь у стінах Білоцерківської міської ради. Не хочу сказати, що це так уже погано. Що архідобре, також не скажу. Це нормально в нормальному конкурентному місті, що прагне розвиватися на платформі змагань ідей та пропозицій. 

Проте минулого четверга раптом здалося, що потрапив на п’ять років назад, коли «ригівська» більшість у всіх тодішніх радах з останніх сил намагалася демонструвати «тишу й благодать», навіть коли на Майдані вже почали стріляти бойовими. Занадто мирними були депутати міської ради 27 вересня, часто навіть занадто одностайними. 

А порядок денний, як на мене, мав би «посіяти вітер і отримати бурю на жнива», адже звітувалися головний білоцерківський поліцейський та головний білоцерківський прокурор, а ще затверджувалися дві кандидатури заступників міського голови, які зазвичай не співпадають з персональними депутатськими баченнями. Чим не привід влаштувати гармидер перед камерами місцевого телеканалу? Не влаштували, навіть не посперечалися як слід. 

Не останній день Обленерго…

Але давайте по порядку: на початку засідання Геннадій Дикий озвучив прагнення депутатів збільшити порядок денний на три питання, одне з яких – звернутися до найвищих державних інституцій зі скаргою на Обленерго, що «загубило береги» й змушує білоцерківських споживачів до авансової сплати за ще не надані послуги, таким чином призводячи до значних збитків серед рядових білоцерківців. 

Наш депкорпус за таку пропозицію не проголосував. Напевно, через дитячі переконання, отримані в радянських школах, що буцімто скаржитись не по-піонерськи, тим паче недопустимо скаржитись на «сильних світу сього», на монополістів, комуністів і роялістів. Це, так би мовити, собі дорожче…

Також на початку засідання депутат Володимир Бабенко вкотре підняв питання незаконних забудов промосковських батюшок навколо Св. Преображенського собору, а також нахабного будівництва Московського патріархату в кількох районах Білої Церкви. Пан Володимир грізно запитав депутатів, – а чим ці московські попи відрізняються від звичайних злочинців, що без дозвільних документів тицяють у місті свої «наливайки» та  МАФи? Депутат зажадав, аби всі незаконні, або так звані корупційні, будівлі були стертими з лиця міста, тим паче якщо вони належать антиукраїнському, антидержавному духовенству. 

Депутати стають добрішими?

Згодом на трибуну піднявся Геннадій Мельниченко – начальник Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Київській області. Пан Геннадій зробив доповідь про стан правопорядку, заходи, які вживалися для попередження правопорушень на теренах Білої Церкви. 

Як не дивно, доповідь головного поліціянта цілковито задовольнила примхливих білоцерківських депутатів. Чи не вперше на моїй пам’яті – хоча може помиляюся – усі  присутні обранці зустріли доповідь Мельниченка одностайним «одобрямсом». Зі свого боку, зауважу, що пан поліціянт тримався спокійно, розповідав докладно, а на поставлені запитання давав кваліфіковані щирі відповіді. 

Схожа ситуація повторилася через кілька хвилин, коли про досягнення відзвітувався керівник місцевої Білоцерківської прокуратури Геннадій Путято. Здається, ця каденція БМР має претензії лише до судового корпусу, який, на думку білоцерківських депутатів, останнім часом поводиться, так би мовити, – не туди…

Нові заступники всім сподобались

Ще дивніша ситуація відбулася під час представлення кандидатур на посади заступників міського голови. 

Зазвичай заступники нікому не подобаються апріорі, адже «вони не вийшли зростом і обличчям» для ключової муніципальної посади. У всякому разі доводилося чути таке твердження не від одного діючого міського депутата. А тут, у четвер, наче ворожка нашептала:  усі просто в захваті від нового заступника мера Анатолія Кравця, який перед тим працював у міській структурі ЖКГ, та нової заступниці міського голови в гуманітарному секторі Катерини Литвиненко. За Кравця депутати проголосували одностайно, за Литвиненко – майже одностайно! Дивина та й годі!

Поточні справи міського господарювання та численнні земельні питання

Після вирішення кадрових питань рада взялася за вкрай важливі правові стосунки міста з муніципальними підприємствами соціального спрямування, а насамкінець вирішувала проблеми у сфері земельного впорядкування Білої Церкви. 

Олександр Виговський