kopiika.com.ua

Двадцять років благодійності

Переглядів: 98Коментарі: 0

Уже двадцять років одна німецька родина дарує білоцерківцям свої піклування, любов і частину душі. Петер та Хельга Новотні – німецькі благодійники, які полюбили Україну й Білу Церкву так, що вирішили спрямувати свою благодійну діяльність саме на наше місто. 

За ці роки було організовано відпочинок у  Європі для  десяти тисяч дітей з Білої Церкви. Усю організацію та фінансування відпочинку брав на себе благодійний фонд «Хоф Шлюттер», створений родиною Новотні, та місцевий благодійний фонд «Друзі – дітям Чорнобиля», який очолює Микола Дашкевич. 

Кваліфіковані педагоги супроводжують дітей, піклуються про них і забезпечують зв’язком з родиною впродовж вакації. Крім того, після відпочинку дітям надається знач-

на гуманітарна допомога у вигляді одягу для них та їхньої родини.

 Але це ще не все. Крім допомоги діткам,  німецький фонд постійно надає допомогу білоцерківським медичним закладам. За рахунок фонду в декілька відділень лікарень  доставлено дороговартісне медичне  обладнання. Також були зроблені ремонти, надано зручні меблі й устаткування.

Рік тому відбулося відкриття оновленого урологічного блоку, реконструкцію якого проведено завдяки співпраці міської влади з німецькою благодійною організацією «Хоф Шлюттер».

Також у 2016 році було відкрито першу, а в 2017 році другу черги інсультного блоку. Це відбулося  завдяки співфінансуванню: 50% коштів було виділено міською радою на закупівлю обладнання, ще 50% надано німецькою благодійною організацією «Хоф Шлюттер».

Загалом за двадцять років Білій Церкві надано допомоги на 7 млн євро у фінансовому й більш ніж на 10 млн євро в речовому еквівалентах. 

За ці роки наше місто стало для родини Новотні рідним. Їхня щедрість і прагнення допомогти білоцерківцям передаються з покоління в покоління. Пан Петер Новотні має вже досить поважний вік, тож минулої п’ятниці в Білу Церкву завітали його син Андре та онук Фредерік. Вони приїхали для зустрічі з родинами дітей, які вже 5 червня вирушать на відпочинок до Німеччини. Також пан Андре із сином та із соратником і однодумцем Вальтером Беком відвідали хірургічне відділення лікарні ім. Семашка.  Вони оглянули хід ремонту й дізналися про поточні проблеми в лікарні, які зможуть вирішити завдяки їхній допомозі. 

Німецька педантичність і чесність передбачають постійний контроль за використанням грошей фонду та звіт перед кураторами, тож жодної копійки не витрачено дарма. Коментуючи свій візит, Андре Новотні зазначив: «Однією з умов нашої допомоги вам – для нас є співпраця з місцевою владою в особі Геннадія Дикого та місцевими благодійниками, такими як Микола Дашкевич, Олександр Русс і Вадим Маршалок. 

Дуже важливо бачити, що білоцерківці самі мають бажання змінювати становище на краще. Розуміючи це, ми завжди з радістю допоможемо всім необхідним. В іншому випадку будь-яка благодійна допомога є безперспективною. Білоцерківці готові працювати задля покращення свого життя, тож і ми готові допомагати їм у цьому».

Пан Вальтер Бек додав: «Я побував у Білій Церкві три роки тому. Приїхавши цього року, я був вражений тими змінами, які відбулися з вашим містом. Якщо ви прямуватимете цим шляхом, за кілька років Білу Церкву не можна буде відрізнити від будь-якого європейського міста. Можливо,  білоцерківцям не помітні ці зміни, бо вони відбуваються поступово, але я можу бути об’єктивним. І ще – люди у вас теж змінилися. Стали відкритішими, щирішими. Повірте, це дуже багато значить і для нас».

Тож ми щиро дякуємо «Хоф Шлюттер» за цю титанічну благодійну допомогу й дякуємо за частинку серця, яку родина Новотні дарує нашій 

Білій Церкві.