kopiika.com.ua

«Е-пенсія» – признач пенсію в «один дотик»

Переглядів: 111Коментарі: 0

Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії в «один дотик» через веб-портал електронних послуг фонду.

Сервіс передбачає:
- подання документів для призначення пенсії дистанційно в електронному вигляді (заява та копії документів, завірені електроним підписом);
- після отримання рішення про призначення пенсії – повідомлення про неохідність звернення до сервісного центру за отриманням посвідчення.
Сервіс призначення пенсії в «один дотик» є однією зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі («Е-ПЕНСІЯ»), що реалізується Пенсійним фондом України і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організацію обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.
Упровадження такої системи спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.
Довідка: на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України працює низка сервісів для пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників.
 Це, зокрема:
- налаштування послуг безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи);
- отримання довідок, достовірність яких підтверджується QR-кодом (про розмір сплачених внесків – форма 
ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії);
- отримання застрахованими особами через особистий кабінет інформації про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціально внеску роботодавцем;
- кабінет страхувальника, через який можна отримати інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, у тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, а також електронну «Довідку про трудовий та страховий стаж» працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.
       — Прес-служба Пенсійного фонду України; 
контакти: +38(044) 284-26-51,  
е-mail: psu-zmi@ukr.net, press@psu.gov.ua