kopiika.com.ua

Електронна реєстратура економить час та нерви

Переглядів: 343Коментарі: 0

У період реформи в медичній сфері запрацювала єдина інформаційна система. У Білій Церкві на початку серпня відбулося відкриття електронної реєстратури на базі КЗ БМР «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1». Мета медичної реформи – надання якісної своєчасної медичної допомоги населенню України, а мета нового сервісного інструмента – переведення паперових носіїв у електронний сервіс для пацієнта, для оптимізації повної інформації. Звичайно, тепер за допомогою нового електронного сервісу черги до лікаря в Білій Церкві мають зійти нанівець (разом із роздратуванням пацієнтів та лікарів).

Пріоритетом реформованої медицини має стати саме профілактика (а не безпосередньо лікування як результат хвороби!), а також - спрощення й доступність до лікарів та медичних послуг. Так жителі Білої Церкви тепер за допомогою інтернету – через комп’ютер, планшет, свій власний телефон, інші зручні гаджети – зможуть зайти в систему сервісу e-Helsi й обрати лікаря та записатися до нього на прийом, обравши зручний для себе час, навіть не виходячи з дому. Треба сказати, що представниками сервісу, який нещодавно почав працювати в амбулаторіях центру №1, уже були проведені навчання 77 реєстраторів та медичних сестер Білої Церкви. 

Планується автоматизувати всі амбулаторії Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 та Центру первинної медико-санітарної допомоги №2. Наразі лікарі проходять відповідне навчання, але деякі з них уже розпочали приймати пацієнтів, що оформили запис онлайн. У разі відсутності Інтернету, записатися на прийом можна буде й звично, у  реєстратурі. Реєстратор сам внесе дані пацієнта в систему й запише на зручний для пацієнта час.

Оголошуючи 2 серпня про початок роботи сервісу, директор КЗ БМР «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Людмила Черненко нагадала, що цього року в Україні стартувала кампанія «Лікар – для кожної сім’ї», яка дала можливість обрати свого сімейного лікаря без прив’язки до місця проживання, по зручності пацієнта. Крім того, пані Людмила зауважила: «Електронний сервіс e-Helsі слугуватиме підтримкою для пацієнтів. І вже зараз сайт діє – можна без перешкод записатися на прийом до лікаря. Ця система дає можливість якісно й швидко створити електронну картку пацієнта, формувати статистичні дані тощо. Зручність у тому, що можна записатися в будь-яку з дев’яти амбулаторій нашого центру №1. 

Наші спеціалісти зараз навчаються роботі з документацією в електронному вигляді. Вдячність міському голові та депутатському корпусу, адже завдяки їхньому рішенню нам було виділено 1 млн 103 тисячі грн – на  обладнання 59 автоматизованих робочих місць».

Заступник білоцерківського міського голови Валерій Гнатюк підкреслив, що реформа робить акцент на профілактику захворювань і сімейний лікар буде зацікавлений у тому, щоб пацієнт не хворів: «Електронний сервіс не виключає живого спілкування пацієнта. Адже часто люди похилого віку хочуть висловити свої проблеми зі здоров’ям і не вміють користуватися інтернетом… Головне, щоб мешканці міста безпосередньо на собі відчули, що сервіс покращився – щоб стали здоровішими». 

Пацієнти можуть попередньо записатися онлайн, але у випадку відсутності мобільного телефону із входженням у світову мережу або відсутністю інтернету, можна підійти та оформити запис у  реєстратурі. Реєстратор автоматизовано розподілить прийом у лікаря, тим самим буде зекономлений час і в медичних закладах мають зникнути черги.

Отже, треба зайти на сайт www.helsi.me , потім через меню – вибрати місто Біла Церква, заповнити реєстраційну карту, обравши необхідного лікаря (система підкаже дільничних лікарів). Якщо в пацієнта відсутній інтернет та комп’ютер, він може зателефонувати до реєстратури – тоді медичний працівник сам виконає процедуру електронного запису.

Про простоту користування сервісом наголошує й директор із впровадження сервісу e-Helsі Євген Донець, який пропонує звертатися до телефонів підтримки у випадку, якщо виникнуть складнощі при користуванні сайтом: «Ми зацікавлені в розвитку комунальної медицини, а також у тому, щоб у місті Біла Церква створювався такий інформаційний простір, у якому місто зможе реалізувати напрямки розвитку (наприклад, смарт-сіті), а медична установа зможе працювати й адмініструвати більш сучасно». 

Наразі впроваджується лише етап запису до лікарів первинної ланки. У планах – автоматизувати всі амбулаторії центрів медико-санітарної допомоги міста Біла Церква.

Система почала проводити власну апробацію. При цьому, як зазначають самі лікарі, такий «електронний підхід до пацієнта» вимагає навіть більшої відповідальності (і , зокрема, уважності в заповненні документів у період лікування), адже всі кроки, поради лікаря будуть записуватися системою й змінюватися «заднім числом» уже не зможуть. Білоцерківські лікарі матимуть змогу проявити себе як професіонали своєї справи, водночас  коректно зорганізувавши свій робочий час та час пацієнта.

Наталія Вереснева