kopiika.com.ua

Фантазії дитячі, але – глобальні та космічні

Переглядів: 75Коментарі: 0

До космічних далеких цілей прагнуть у своїх творчих міркуваннях вихованці Центру науково-технічної творчості. Звичайно, в Україні є гідний приклад космічного подвигу, адже український астронавт Леонід Каденюк втілив свої прагнення – він побував у космосі, провів кілька важливих експериментів у сфері генної інженерії на борту космічного корабля «Колумбія»… 

Творчі конкурси, дитячі мрії – вони також надихають українське зростаюче покоління на абсолютно фантастичні звершення. Можливо, саме з тих юних білоцерківців, хто сьогодні бере участь у конкурсі «Космічні фантазії», уже через десяток років виростуть нові космонавти, льотчики-випробувачі, інженери, генетики…  

Варто сказати, що виставка, яка організована в рамках міського конкурсу «Космічні фантазії», вражає своїм жанровим різноманіттям, цікавим направленням дитячої творчості. Малюнки, декоративні роботи, фотографії (як через технічні засоби, так і прості фото – як  погляд спостерігача із землі!) і навіть літературні твори (художня література та журналістика). Переказати словами ці малюнки з дивовижними кольорами Космосу досить 

складно!

Дорослі роздуми дітей – про Космос 

і Людину в ньому

Ці роботи дають простір фантазіям – про можливі паралельні життя, про життя у Всесвітах та Галактиках поряд із земним життям. А також це такі реальні та зважені дорослі роздуми дітей про нас, сучасників, це погляд на Людину як земну особистість, її ймовірне майбутнє.

У Білій Церкві цей творчий конкурс проводиться міським управлінням освіти і науки та Центром науково-технічного розвитку. Як зазначила директор Центру НТТ Білої Церкви Людмила Гордєй, конкурс проводиться з метою розвитку творчих здібностей у дітей і підлітків, їхньої зацікавленості в технологічних дослідженнях – у тому числі космосу – і, звичайно, з метою підвищення рівня знань у галузі природничих та гуманітарних наук: «Конкурс підтримує ту обдаровану молодь, яка розвиває творче мислення і своє уявлення про космос демонструє – через свої літературні твори, декоративні та мистецькі витвори, розповідає свої міркування про всесвіт, розширює свій духовний світогляд». 

Учасники конкурсу – це учні закладів освіти, вихованці закладів позашкільної освіти. Як розповіли організатори, за даними умовами конкурс проводиться у двох вікових категоріях: молодша (8-12 років) та старша 

(13-16 років).

У різних техніках декоративно-прикладного мистецтва (вишивка, аплікація, оригамі тощо) учні відображують своє бачення майбутнього планети Земля. Крім цього, на виставці – вироби з дерева, витвори рукоділля (м’яка іграшка, сувенірні вироби, ткацтво),  бісероплетіння тощо.  А на конкурсних фото – цікаві природні явища, небесні об’єкти, у тому числі – через комп’ютерну графіку. Тут серед кращих були Олександра Потапова, Ірина Карабарова, Юлія Пономаренко.

Переможці в кожному напрямку визначалися членами журі, які є досвідченими спеціалістами за даним профілем. До речі, автори робіт, які набрали найбільшу кількість балів, не лише нагороджуються грамотами управління освіти і науки Білоцерківської міськради та Центром науково-технічної творчості. Важливо також те, що кращі роботи будуть подані на участь у обласному гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії».

Загалом у конкурсі брали участь 68 учасників із таких освітніх закладів: Білоцерківський колегіум, гімназія №2, спеціалізована школа №9, БЗШ №№ 4, 6, 11, 17, 22, 12, а також БСПМШ №16, ЦНТТ, ЦПО «Соняшник», БНВО «Ліцей-МАН».

У літературному конкурсі себе краще проявили: Дарія Редькіна, Валерія Війницька, Софія Гайшук, Олександр Чубачкін, Богдан Бараненко, Анна Никоненко. Зображували свої космічні фантазії та отримали звання кращих – Ангеліна Кобринець, Вікторія Гринчук, Влад Павлюченко. Цікавішими виявилися декоративно-прикладні роботи таких талановитих підлітків: Івана Рикова, Аліни Лобко, Ангеліни Кобринець, Анастасії Новаченко, Владислава Сівченка та ін. 

 

LEGO-тренажери 

майбутніх Чудес світу

Паралельно в цей же час на базі Центру технічної творчості – уперше в цьому році проводився міський конкурс конструювання «LEGO-citi». 

Участь у ньому взяли представники з різних освітніх закладів міста, зокрема, крім Центру, учні білоцерківських шкіл 

№№ 9, 4, 11, 18, 20.

У номінації «Транспорт» свою надзвичайну фантазію проявили учні школи №11 Артур Пономаренко та Матвій Лопуга, які отримали нагороду «гран-прі». Серед призерів також – Михайло Масіоні, Артем Скороход, Іван Ткач.

Свої конструкції в номінації «Архітектура» продемонстрували Марія Богдан, учениця школи №4, Анна Бистрицька (школа №20). При цьому не можна обійти увагою роботи, які, скажімо, не зайняли перших місць, але вони доволі цікаві – як, наприклад, макет Дениса Левченка «Китайський місток». «Срібні» призери також – Олександр Шишко (школа №9), Ярослав Замула (учень школи №4), Серафима Перинська, вихованка ЦНТТ.

Під час нагородження маленькі вихованці Центру із задоволенням розповідали про свої роботи. Про зібрану «лего»-фортецю розповів Ярослав Коцур, учень школи №18; про свою космічну роботу розповів 8-річний Іван Ткач, який взяв участь у конкурсі разом зі старшою сестричкою Поліною, яка вже зараз прагне стати відомим дизайнером або художником.

На кожну роботу виставки лего-робіт виготовлені паспорти. І це наближає дітей до розуміння таких сучасних технічних понять,  як патент на винахід, авторське право.

Як розповіла керівник гуртка технічного дизайну Ксенія Донська, LEGO-конструюванням її вихованці займаються, по суті, не так давно, але вже продемонстрували цікаві роботи, при виготовленні яких проявили власні прийоми технічної кмітливості. «Загалом, часто так трапляється, що після шкільних занять дітки приходять до нас і тоді вже визначаються, що саме хочуть сьогодні цікавого зробити: займатися бісероплетінням, вишивкою чи то лего-конструктором. Керівник сьогодні особливо дослухається до дитини. Ми часто на заняттях робимо такі декоративні речі, сувеніри, які згодом волонтери передають бійцям АТО. Янголятка, листівочки, іграшки, сердечка, мотанки, витинаночки… Така наша творча місія!».

…Розумієш, що фантазійні роботи, які розповідають про наше майбутнє в малюнках дітей, спочатку проходять випробування та перевірки сьогоденням. Хочеться сподіватися, що ці дітки завжди досягатимуть своєї мети й ніколи не припинять мріяти як про Космос, так і – про мирну Україну. 

Наталія Вереснева