kopiika.com.ua

Фармацевт – працівник соціального фронту

Переглядів: 119Коментарі: 0

Чому саме соціального фронту? Фармацевт – це продавець, і частково – соціальний працівник або й психолог… Так складається наразі непросте соціально-економічне життя в Україні, що фармацевт-продавець переважно спілкується з тією категорією населення, яка хворіє часто та й особливими статками не володіє – часто це пенсіонери, люди знесилені хворобами, тож бувають складні в спілкуванні.  До всіх, хто приходить до аптечного закладу, треба знайти індивідуальний підхід, якісні ліки – у межах наявних у пацієнта коштів. 

Складність нашого життя ми можемо спостерігати в різних сферах. У Білій Церкві на 12 вересня цього року були заплановані урочистості з нагоди Дня фармацевта в приміщенні театру імені Панаса Саксаганського. Але офіційні відзначення та вітання працівників фармацевтичної сфери Київщини були майже під загрозою зриву, тому що саме тоді відбулася напівскандальна ситуація з призначенням керівництва театрального комунального закладу обласного рівня. На щастя, був знайдений консенсус, тож яскраве свято за творчої участі артистів Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім.П. Саксаганського все ж таки відбулося. 

Згідно з Указом Президента України, професійне свято працівників фармацевтичної галузі щорічно  відзначається в третю суботу вересня – з 1999 року. З різних куточків Київщини на урочистості до Білої Церкви 12 вересня приїхали працівники аптечних закладів, фармацевти, провізори.

Представникам фармацевтичної галузі щиру вдячність за професіоналізм, постійне вдосконалення майстерності висловили представники влади міста, обласних структур. Зокрема, радник білоцерківського міського голови Микола Антонюк зазначив, що фармацевти частково виконують функцію й  лікаря (ідеться як про фармацевтів комунальних аптечних мереж, так і приватних структур), тож вони є надійними партнерами лікарняних закладів міста Біла Церква: «Шановні аптечні працівники! Часто до вас приходять  люди – розповідають, «де пече, болить і де коле», і ви завжди зможете порадити потрібні ліки. Більш того, на вас лежить ще й соціальна функція. Я сам, на жаль, теж буваю в аптечних закладах і бачу: якщо приїхала бабуся із села, рахує останні гривні, то ви прагнете допомогти, порадивши їй  необхідні ліки за доступною ціною. Ви допомагаєте – тож вам вірять люди».

Депутат Київської облради, голова комісії з питань охорони здоров’я Наталія Бігарі під час щирих привітань колегам-медикам Київщини підтвердила, що фармацевт завжди є важливим помічником та правою рукою лікаря. Крім того, під час відзначення кращих працівників-фармацевтів Київської області, вручення грамот та грошових винагород,  прозвучали привітання також від голови правління Всеукраїнської фармацевтичної палати Олега Клімова, головного лікаря дитячої стоматологічної поліклініки, заслуженого лікаря України Світлани Скульської, голови правління Київської обласної асоціації аптечних працівників, заслуженого працівника фармації України Людмили Горюнової та інших.

Дійсно, фармацевтична діяльність – це не лише продаж ліків, але й наукові дослідження, контроль якості медичних препаратів, інформування та індивідуальна соціально-психологічна робота з кожним покупцем медикаментів та супутніх товарів. Від якісного обслуговування фармацевтом хворих залежить здоров’я та якість життя.

Наталія Вереснева