kopiika.com.ua

«Гарячі» питання холодного сезону

Переглядів: 194Коментарі: 0

Тепло таки прийшло в місто Біла Церква – через міську тепломережу. Не без складнощів, звичайно, але на початок тижня переважну більшість будинкових масивів у різних частинах міста було підключено до системи опалення. Не без поривів мережі, але, як обіцяють «тепловики», це окремі випадки, де за добу-дві проблеми можна усунути.  

Звичайно, з погодою і городянам, і тепломережі Білої Церкви спочатку пощастило – жовтень був  теплим. Але потім прийшли й холодні дні. Тож, згідно із рішенням виконавчого комітету, із 25 жовтня було розпочато сезон опалення. Правда, до того часу було кілька холодних днів, адже на рівні держави законом прописано, що включення має відбутися тільки після температурного режиму менше 8-ми градусів протягом трьох діб. Можливо, нардепи не пробували жити у квартирі, де пару тижнів температура тримається 15 градусів, тому й не поспішають змінювати закони. 

Багато хто з білоцерківців небезпідставно хвилюється, що й діти в садочках та школах, і ті дорослі, які повертаються в холодні будинки, заходять до зони ризику, можуть застудитися та захворіти. 

Як інформують спеціалісти, окремі факти непідключення до тепломережі – уже на сьогодні, скоріше, виняток, аніж правило. До того ж за цей сезон у Білої Церкви з’явився  цікавий досвід щодо встановлення індивідуальних теплових котелень. Звичайно, період осінь-весна 2018-2019 сезону покаже, що насправді принесе таке використання нових технологій. 

Традиційно до тепла підключаються об’єкти соціальної сфери – лікарні, дитячі садочки, школи міста. Чи вчасно надходить тепло в  заклади освіти, запитуємо в начальника управління освіти та науки Білоцерківськї міської ради Юрія Петрика. Він акцентує, що більшість закладів тепло отримали, а в місцях поривів працюють аварійні бригади:

«Станом на 26 жовтня із 36 закладів – 7 ще не мали тепла, основна причина – пориви на магістралях, а також те, що в деяких навчальних закладах були оновлені індивідуальні теплові пункти, а коли розпочався запуск тепла, то потрібний був час на їх налаштування.  Працювали спеціальні служби, які здійснюють ці роботи в опалювальній системі. 

Що стосується закладів загальної середньої освіти, то без теплоносія на 30 жовтня залишається школа №19, а щодо позашкільних навчальних закладів – без опалення поки Станція юних техніків, Станція юних натуралістів (вони поряд із 19-ю школою, на одній трубі). На кожному об’єкті працюють аварійні бригади. Свої власні котельні мають спортивна школа №1 та ліцей. Перебувають на балансі тепломережі, але також мають котельні – школи №16, №13, гімназія №2, дитсадочок №36. 

На жаль, одночасно з холодами включитися складно – частіше затримка доступу тепла відбувається саме через пориви мережі (поза межами закладів). Через відділ капітального будівництва міста ми постійно тримаємо питання на контролі, тому сподіваємося, що згодом усі заклади без перебоїв будуть із теплом». 

- Запитання до Вас як до депутата й керівника системи освіти міста: які зміни відбуваються в системі опалення й чи можливо підняти питання у міськраді – щодо підключення тепла в освітніх закладах водночас із холодами, щоб за 3-4 дні діти не захворіли?

- Що стосується модернізації системи опалення, то цього року перед початком опалювального сезону у 16-ти дошкільних навчальних закладах встановили індивідуальні теплові пункти. На мою думку, це дуже добре, адже система дозволяє ефективно розподіляти тепло по блоках, установлювати оптимальний температурний режим у групах, і крім тепла, яке відповідає санітарним нормам, відбувається солідна економія за рахунок раціонального його використання. Разом з тим, на жаль, ми маємо санітарні норми, за яких включається опалення –доводиться вичікувати, поки не стане зовсім холодно, замість того, щоб завчасно включити. Думаю, що варто вносити зміни в  законодавство, щоб ситуація не повторювалась із року в рік. Тому, певно, будемо готувати депутатське звернення з проектом.