kopiika.com.ua

Геннадій Дикий: «Висновки варто робити, озираючись навколо»

Переглядів: 510Коментарі: 0

Поточний рік суттєво відрізняється від попередніх. У першу чергу це пов’язано зі значним масивом загальнодержавних реформ, що набрали силу в Україні. З одного боку, трансформації ставлять на місцях нові, часом незвичні завдання, проте з іншого, - відкривають перспективи й надають нові можливості.

Поглянемо хоча б на реформування сфери охорони здоров’я в Білій Церкві. На мою думку, важливо створювати осередки сімейної медицини, на які, зазвичай, припадає 80 відсотків медичного навантаження і запитів білоцерківців. Нові амбулаторії уже діють у місті, а в перспективі плануємо забезпечити подібними закладами всі райони Білої Церкви. Така мережа буде дієвою та функціональною. З найнеобхіднішого: було придбано апарат для штучної вентиляції легень, це річ, без якої, у критичних ситуаціях, неможливо підтримувати життєдіяльність організму. Також триває підписна кампанія «обери собі сімейного лікаря». У новій якості стосунки у форматі «лікар-пацієнт» стануть персоніфікованими, відтак більш відповідальними, зацікавленими. До того ж новація несе в собі значні економічні дивіденди. Якщо раніше місто отримувало щоквартальну субвенцію в межах якоїсь певної суми, то після успішної підписної кампанії наші амбулаторії отримуватимуть значно більші кошти з центру. До речі, Біла Церква в лідерах впровадження медичної реформи серед подібних їй міст.

Інша сфера – освітянська. До кінця 2018-го року обов’язково встановимо необхідне обладнання, яке цілком відповідатиме програмі «Нова українська школа». Зараз є невелика затримка, через виробників, які просто не встигають поставити якісне сертифіковане обладнання. З нашого боку виконані всі процедури, - ми провели необхідні тендери й виділили всі належні кошти.

Цього року розпочато капітальний ремонт одного з найважливіших інфраструктурних об’єктів, так званого «горбатого мосту». Цьому передувала кількарічна кропітка підготовча робота. Півроку тривало експертне обстеження мосту, півтора - виготовлення проектно-кошторисної документації. Потім кілька місяців проводилися необхідні тендери. Розумію білоцерківців, що нарікають, ніби-то довго, але - повірте, - робимо все можливе задля якісного ремонту. Прошу лише бути об’єктивними. Інтенсивність робіт напряму пов’язана з причинами безпекового характеру. Усім відомо, що під мостом постійно функціонують залізничні колії та розташовані дроти високої напруги. Для виконання робіт узгоджували необхідні «вікна» у графіку залізниці. Згідно з договором, підрядник повинен до кінця року завершити роботи з реконструкції мосту. До речі, кількарічні перемовини з «Укрзалізницею» наразі дають відчутні результати. Наприклад, саме в Білій Церкві було побудовано перший в Україні новітній, облаштований світловою і звуковою сигналізацією пішохідний перехід через залізницю. Наразі ведемо перемовини про майбутній підземний перехід, який є вкрай потрібним жителям Томилівської, виготовлена проектно-кошторисна документація і пройдена комплексна експертиза.

У Білій Церкві гостинно відчинив двері новий Територіальний центр. Йдеться навіть не стільки про ремонт приміщень та якісне наповнення, як от всілякі творчі гуртки, осередки, адміністративні кабінети для громадян тощо, як про людяність, моральну й матеріальну підтримку літніх, часто самотніх білоцерківців. Це, як кажуть, безцінно! Чудово було б відкрити подібні центри по всіх мікрорайонах

Стосовно впорядкування громадського транспорту. Ми вже бачимо результати проведених конкурсів на пасажирські перевезення в місті це заміна переобладнаних вантажних мікроавтобусів на автобуси, які пристосовані для міських перевезень.Крім того, з перевізниками укладаються інвестиційні угоди на оновлення рухомого складу. Наразі влада всіляко шукає ресурси задля збільшення кількості тролейбусів в місті, як зручного та екологічного транспорту. На забуваймо й про пішоходів. Саме для них у місті ремонтуються, оновлюються й будуються нові пішохідні артерії, алеї та тротуари. Скільки б не нарікали на тротуарну плитку, але, якщо ми орієнтуємося на європейські міста, то маємо визначити пріоритетність пішоходів та велосипедистів перед автомобілями в місті.

Всі ці новації й покращення приклад спільної роботи багатьох людей. В першу чергу дякувати потрібно підприємцям, що працюють не лише задля власного добробуту, а й надають робочі місця білоцерківцям та сумлінно сплачують податки. Це і є основним джерелом для життєдіяльності Білої Церкви.

У Білоцерківській міській раді наразі працюють депутати з восьми фракцій, почасти з різними політичними поглядами. Проте всі ми – білоцерківці; тут живемо, працюємо на благо міста, а відтак, - шукаємо й досягаємо порозуміння. Візьмемо хоча б нещодавню ситуацію з музичними школами. Деякі популісти розповідали про ліквідацію навчальних закладів, не пояснюючи контексту проблеми. Насправді мав місце не конфлікт, а радше, інсинуація конфлікту, адже в комедійних концертах під міською радою брали участь мізерна частина викладацького складу муз. шкіл. Іншими словами, відбувалося інспіроване протистояння, що не мало нічого спільного з переважною більшістю викладачів і батьківського активу. Депутати міської ради і я неодноразово спілкувалися як із працівниками культури, так і з викладачами музичних шкіл. Все пояснили та, врешті, дійшли згоди. Тепер матимемо школу мистецтв замість 3-ї музичної школи. Натомість 2-га музична школа переїхала в краще приміщення, що неодмінно позначиться на успішності учнів і зручності їхніх викладачів. І всі задоволені, і ніхто вже не лякається термінів, як-от «ліквідація» чи «реорганізація». Якщо реорганізація призводить до покращення ситуації, то вона лише на благо.

Так ось, разом з депутатами міської ради ми не лише реорганізовуємо, поновлюємо й будуємо, але й постійно вдосконалюємо те, що було створено минулими роками. Наприклад, допрацювали «Статут міста», що був прийнятий у 2017-му році. В нинішньому внесли деякі позитивні зміни, що нарешті дозволило його зареєструвати. Також уклали договори з міжнародними компаніями, що визначають інвестиційну привабливість, присвоюють відповідні рейтингові місця, ступені прозорості та успішності місцевої влади. Якщо в рейтингу прозорості рік тому ми перебували на 50-му місці, то цьогоріч, попрацювавши над помилками, піднялися на 24-те місце. У рейтингу прозорості інвестицій наразі посідаємо почесне 5-те місце серед 100 найбільших міст України. 

Всього за рік ми випередили потужні обласні центри-мільйонники. Погодьтесь, вельми значний успіх і прогрес. Щоправда, заточений на перспективу. Результати відчуємо не одразу, але відчуємо неодмінно. Звісно, всього цього не сталося б, не відбулося без всебічної підтримки містян, активістів, наших симпатиків, небайдужих білоцерківців. Насамперед я вдячний людям, які живуть і працюють тут, усіма силами намагаючись не стояти осторонь, а робити місто кращим, комфортнішим. Без них вся діяльність міської влади була б не лише беззмістовною, але й приреченою на провал. Наше завдання планомірно розв’язувати поточні проблеми, планувати й впроваджувати проекти задля розвитку і вдосконалення Білої Церкви, не зважаючи на будь-які вибори, їхні терміни та результати; не зважаючи на, не завжди конструктивну, критику від опонентів. Не критикують лише того, хто нічого не робить, але висновки про роботу влади (не лише місцевої) варто робити озираючись навколо, а не просто дивлячись в інтернет чи телевізор.