kopiika.com.ua

Годували пташок аж до весни!

Переглядів: 91Коментарі: 0

Малюки Білої Церкви взимку приєдналися до Всеукраїнської акції «Годівничка». Тож по місту було розвішано змайстровані з турботою та любов’ю різноманітні годівнички, різних форм і розмірів. А пташки – горобчик, повзик, синичка та інші, – які у зимові дні потребують підтримку, її отримували! 

І ось після холодної зими (цього року кілька разів була досить небезпечною для дрібних тварин та пташок низька температура вночі!) дітки в гуртках натуралістів підводять підсумки: як почувають себе пташки, які перезимували, чи гарно вони клюють зернятка, чи починають створювати родини тощо. 
 
Весна завжди приносить приємні зміни. Тож і для білоцерківських юних натуралістів є приємні сюрпризи: на міському етапі визначилися переможці акції-конкурсу, яких тепер відзначають у Центрі еколого-натуралістичної творчості. 7 березня було підбито підсумки міського етапу Все-української акції «Годівничка», яка щорічно проводиться з метою виховання в підростаючого покоління ціннісного ставлення до біологічного різноманіття птахів і тварин. 
 
Діти проводили орнітологічні пошуки, вивчали птахів, майстрували годівнички, розвішували по дослідницьких ділянках. Третім етапом стало свято «Зустріч птахів», коли й було підведено підсумки конкурсу. Діти робили малюнки, фото птахів, писали вірші та оповідання про них, створювали красиві листівки. До участі в міському етапі було представлено 20 індивідуальних та колективних робіт у вигляді узагальнених звітів про хід акції, презентацій та годівниць з 8-ми закладів загальної середньої та позашкільної освіти: БЗШ №3, 11, 22, БНВО «ЗОШ №15 - ДЮСОК», БСПМШ №16, гімназії №2, колегіуму та ЦЕНТ БМР. 
 
Оцінювало роботи незалежне журі, яке й визначило переможців. Тож у номінації «Творчий звіт»:
 
І місце посіли творчий колектив Білоцерківського НВО «ЗОШ №15 - Дитячо-юнацький спортивно-оздоровчий клуб» (керівник – Т. Осадча); вихованці гуртка «Природа рідного краю» Центру еколого-натуралістичної творчості (керівник – Н. Черниш); 
 
ІІ місце – творчий колектив Центру ЕНТ (керівники – 
Н. Скорблюк, Н. Забуга, О. Глущенко); творчий колектив Білоцерківської гімназії №2 (керівник – Л. Войдевич); вихованці гуртка «Друзі природи» Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи №16 (керівник – В.  Юсупова);
 
ІІІ місце – творчий колектив Білоцерківської ЗОШ №22 (керівники – Т. Коломієць, В. Зінченко); творчий колектив ЗОШ №3 (керівник – О. Ткачук). 
 
У наступній номінації – «Краща годівниця»: І місце посіли Данило Дюба, Поліна Шугалія, учні СПМШ №16 (керівник – О. Лабага); ІІ – Владислав Клочко, учень Білоцерківського колегіуму (керівник – Л. Кизима); Артем Гаврилюк, учень школи №16 ім. М.О. Кириленка (керівник – Т. Пилипчук); ІІІ – Максим Богданець, також учень школи №16 (керівник – В. Костина).
 
За словами Олени Глущенко, методиста Центру еколого-натуралістичної творчості, заклад виступив координатором міського етапу: «Школярі виробляли годівнички за своїми фантазіями, можливостями. До цієї цікавої акції долучилися майже всі навчальні заклади Білої Церкви – кожен заклад розвісив від двадцяти до двох сотень годівничок по місту! А ще – відбулися конкурси малюнків, поробок, плакатів на цю ж тематику. Узагальнені творчі звіти в довільній формі – з віршами, фотографіями, оповіданнями, спостереженнями, таблицями, результатами на шкільному рівні – надсилаються нам до Центру. Ми враховуємо кількість залучених дітей, виготовлених годівничок та творчий підхід до роботи».
 
Один із кабінетів містить найбільш вдалі та креативні рішення для годівничок, вироблених руками талановитих і працьовитих дітей: вирізані з дерева та пластику, склеєні, навіть декупажні роботи. 
 
Відчувається, що весна прийшла й у сам Центр, адже у відведених кімнатах на підвіконнях і столах прокидаються рослинки, пророщені дітками з насінинок: біля кожного росточка позначене дитяче ім’я. А це означає, що робота та спостереження за живою природою продовжуються, тож попереду – і нові натуралістичні конкурси!