kopiika.com.ua

Гра престолів: «Зима близько»

Переглядів: 115Коментарі: 0

Тож як народжуються тарифи?

Одне з найболючіших питань сьогодення – як, власне, завжди напередодні нового опалювального сезону – це питання вартості тепла в наших оселях. Усіх хвилює: чому саме стільки? Ми маємо відповідь.

Відразу зауважимо: мова йтиме лише про будинки, які приєднані до тепломережі міста, а не про домогосподарства, які мають власні котельні. (Зазначимо лише, що в них живуть теж українці, які теж сплачують за тепло власні кошти, але їхньою долею ну жоден популіст не переймається. Дивно, чи не так?)

Шлях такий:
1. Підприємство, яке надає послуги, проводить визначення обгрунтованого тарифу на теплоенергію, згідно з нормативними документами, де надається пояснення кожній копійці, що закладена в тариф, і передає ці розрахунки до НКРЕКП.

2. НКРЕКП досконало вивчає тариф, маючи загальнодержавні показники та всі цінові складники, і в результаті надає свій висновок — рекомендовану ціну, яка має бути затверджена на громадських слуханнях у місцях надання послуг.

3. Відбуваються громадські слухання, на яких представники підприємства пояснюють громаді міста всі аспекти тарифів. Громада має прийняти процедурне рішення, де погоджується чи не погоджується з тарифом.

4. У разі погодження, висновки громадських слухань передаються до НКРЕКП і затверджується тариф.

Запитання: де на цьому шляху можливий вплив місцевої ради на тариф? Ви його бачите? Ні, і ми також. Хоча на користь будь-якої влади працює пониження тарифу, та це не можливо, як би кому не хотілось очікуваного пониження. Такий закон. Подобається він комусь чи ні, але законослухняні мають його дотримуватись, інакше — відповідальність.

Ось тут і розпочинається «гра престолів»

Бо в усякого штибу популістів – відповідальності зась. І якщо новообраний законотворець – замість змінювати закони і займатись реформуванням (те, що він може й повинен робити) – займається підбурюванням громади, то закладає основу для можливого колапсу (бо більше ні на що не спроможний). І це диверсія, а не захист. Але вона така солодка й приємна для тих, хто й так отримує субсидію від держави. І їхні гаманці точно не зачепить зміна тарифу.

Ні, ми не будемо ділити суспільство навпіл, як одіозні політики. Так само ми не говоримо про тих містян, які за власні кошти заправляють паливом власні авто, щоби добратися до місця призначення не на громадському транспорті, і які не чинять акцій протесту проти підвищення цін на хліб, молоко, бензин, природний газ та квитки на потяги. Ця категорія свідомих людей завжди розраховує лише на власні сили й мотивована навчатися та працювати ще краще, щоб бути конкурентною, а не витрачати власні ресурси на химерну боротьбу за комунізм в окремо взятому місті. (Комунізм так і лишився химерою, а от при соціалізмі платити доводилось усім: свободою чи коштами, переконаннями чи смиренністю).

Я чітко усвідомлюю, що ця приватна думка не знайде порозуміння в суспільстві, яке загодоване одним єдиним сенсом — нам усе негайно й безоплатно. Десятки років з усіх етерів людям втовкмачували думку про те, що вони нещасні, їх обкрадають, кругом корупція, усі пільги й зиски мають надаватися ще в пологовому по замовчуванні – як прописні істини, як сонце і повітря; мають бути лікарні, школи, дитсадочки, а разом з ними – дороги, харчування, медикаменти, тепло, вода, проїзд, пенсії, соціалки. Що я ще забула?

Розбудовувати власні родовища газу, упроваджувати альтернативну енергетику, вкладати кошти в енергозбереження, розумно використовувати ресурси — це шлях тяжкої праці та еволюції. Ми ж наразі обираємо споживання та деградацію. І попереду цієї колони зомбі апокаліпсису — народний обранець, який не працює, а лише перебуває в найвищому законодавчому органі країни. Активністю штибу «мітинги, протести, заколоти» народний депутат нівелює прагнення громади до праці, навчання та саморозвитку – натомість підживлює «охлос советікус» оманливими перспективами. Та навіть якщо український законотворець і працює в збоченому форматі, то навіть він не може скасувати закони всесвіту і закони
розвитку суспільства. Той, хто пам’ятає шкільний курс фізики, знає: існує закон збереження енергії.

І перед тим як потрапити в оселі, тепло повинне виникнути внаслідок певних процесів за допомогою певних ресурсів, транспортуватись по трубах. А все це має обслуговуватися людьми, які повинні отримати заробітну плату. І якщо прибрати одну ланку – ланцюг розсиплеться. І тоді зима буде не лише близько — вона зайде в кожну квартиру.

Саме цього хочуть зомбі апокаліпсису. Адже їм все одно на вас, на ваш добробут. Вони мешкають в елітних особняках Кончі- Заспи. Єдина їхня мета — це влада над вами.