kopiika.com.ua

Гра світла й кольору художника Віталія Мацюка

Переглядів: 174Коментарі: 0

Серед плеяди талановитих художників, які жили, працювали, творили в Білій Церкві, напевно, можна особливо виділити професійного художника Віталія Мацюка, чия творча спадщина налічує близько півтисячі творів, кожен з яких має свою неповторну художню цінність.

19 вересня в міській виставковій залі відбулося офіційне відкриття виставки під назвою «Нетлінні пейзажі», до  90-річчя від дня народження художника.

Привітала гостей експозиції, серед яких було багато студентів педагогічного коледжу, та відкрила виставку завідувач міської виставкової  зали бібліотеки №8 Любов Михайлюк. Вона ознайомила присутніх із життєвим та творчим шляхом художника. 

Цікаво, що свою художню діяльність Віталій розпочав… із «фресок», розмальовуючи чорнилами стіни батьківської хати. Згодом брав участь у шкільних виставках зі своїми акварельними роботами. 

«Опального» 1938-го року батька арештували й  стратили в Биківні, а потім війна та окупація стали наступним етапом страждань сім’ї . До речі, уже з маленьких років, продаючи свої роботи, Віталій годував родину. Оволодівши практичними спеціальностями (токар, слюсар, ливарник, будівельник), продовжував малювати акварель і перейшов до олійного малярства. Знайомство з художниками-колегами (зокрема, Олексієм Кацимоном, з яким вони зробили першу виставку), навчання в художньому училищі в Одесі – усе це  вплинуло на його становлення як митця, на розвиток стилю та смаків. 

Після закінчення художнього училища Віталій Гаврилович працював на заводі «Сільмаш», був керівником фотостудії в Будинку юних техніків, у Художньому фонді УРСР, Броварському художньому комбінаті. За період свого життя (він помер у 2012 році) брав участь у багатьох виставках – від міського до республіканського рівня, багато його робіт – у колекціях за кордоном.

Під час відкриття виставки художники-білоцерківці Володимир Большаков та Олександр Дмитренко розповіли про особливості робочих моментів, дружніх стосунків, взаємного творчого інтересу, про співпрацю на пленерах, адже художник часто працював із пензлем на природі.

Діти талановитого митця, Марина та Олександр, які були присутні на урочистому відкритті експозиції, трепетно зберігають творчий доробок батька. Хочеться вірити, що в місті Біла Церква свого часу буде засновано художню премію імені Віталія Мацюка – цього надзвичайно обдарованого художника, який відчував гру світла-тіні, умів кількома мазками передати точність перспективи, найтонших кольорових відтінків.

Відвідувачі вернісажу побачили близько півтори сотні робіт, серед яких частина з них уже знайомі  глядачам картини, замальовки, ескізи… А прихильники творчості Віталія Мацюка зможуть полинути в художній світ митця, завітавши на виставку його картин, яка триватиме до 8 жовтня.

Наталія Вереснева