kopiika.com.ua

Громадський бюджет. Проекти

Переглядів: 207Коментарі: 0

31 травня закінчився прийом проектів до Громадського бюджету Білої Церкви. Жителі міста мали можливість покращити свою малу батьківщину, подати власні ідеї для розвитку міста та самостійно вирішити, на що витрачатимуться бюджетні кошти.

Було подано 48 абсолютно різнопланових проектів. Вони спрямовані на розвиток енергозбереження міста, облаштування рекреаційних зон та парків відпочинку в Білій Церкві, на створення умов для людей з особливими потребами, патріотичний розвиток білоцерківців, на створення сучасної протипожежної системи безпеки в навчальних закладах нашого міста. Варто сказати, що кожен проект продуманий до найменших дрібниць та вартий уваги. Проте чотири з них  є особливо цікавими та новаторськими.

Перший проект – «Інформатизація закладу охорони здоров’я – шлях до якісних медичних послуг». Він передбачає впровадження в лікарні медичної інформаційної системи, яка допоможе пацієнтам отримувати, а лікарям – надавати, якісні медичні послуги. Пацієнти матимуть змогу online записуватися на прийом до обраного лікаря в зручний для себе час, а також за допомогою електронної амбулаторної карти дізнаватися про стан свого здоров’я. 

Цей проект є надзвичайно актуальним. Адже він спрямований на економію часу як пацієнта, так і лікаря. Кожен із нас у своєму житті знає, що таке черги в лікарнях. А кожен працівник лікарні знає, як багато часу йде на те, щоб заповнити медичну карту пацієнта. За допомогою електронної системи це буде значно простіше. До того ж пацієнтам не доведеться ламати очі, щоб розібрати лікарський почерк. 

Даний проект передбачає ліквідацію «живих черг» у лікарнях, створення електронної амбулаторної карти пацієнта, особистого електронного кабінету пацієнта із захистом даних, що дасть змогу розуміти та контролювати процес лікування. 

Другий проект – «Навчання в грі». Він передбачає створення в навчальних закладах, для учнів початкової школи, інтерактивної підлоги – незвичного інструменту навчання із вбудованим комп’ютером, детекторами руху та проектором. Пристрій кріпиться до стелі та передає проекцію на підлогу. При цьому абсолютно неважливим є момент, із чого виготовлена підлога. Будь-то паркет, лінолеум чи килим – зображення не втратить якості. Під ногами дітей «оживатиме» яскравий світ персонажів, незвіданих ландшафтів та предметів. Процес навчання перетвориться в щось значно цікавіше та більш захоплююче, ніж просте сидіння за партою. 

Хтось може сказати, що наші діти й так надзвичайно занурені в комп’ютерний світ. Але даний проект дає можливість дітям отримувати знання в новій формі, які набагато виразніше закарбовуватимуться в їхній пам’яті. До того ж такий освітній формат буде пробуджувати в  школярів бажання бігти стрімголов на уроки. Ви тільки вдумайтеся, наскільки цікаво можна подавати уроки математики чи природознавства. Адже на комп’ютер можливо завантажити будь-який файл. 

Третій проект – «Добрі справи в місті добра». У нашому місті 12500 людей з інвалідністю, із них – 600 візочників, які не мають можливості вільного доступу до місць відпочинку загального користування через високі тротуари, відсутність доріжок для візків тощо. Даний проект має на меті створення безбар’єрної зони відпочинку та оздоровлення, яка буде зручною та доступною для людей з обмеженими можливостями й  дозволить їм відчути себе повноцінними жителями міста.

Й останній проект у нашому списку – «Райський сад у райському місті». Він передбачає облаштування надзвичайно красивого ландшафтного куточка шляхом насадження яблунь Недзведського, райських яблунь, квітучих клумб, установлення інсталяцій, лавочок та вуличних ліхтарів. Це дасть можливість жителям Білої Церкви насолоджуватися красою під час прогулянки, а також приваблюватиме туристів до нашого міста. Адже райська яблуня може стати квітучим символом Білої Церкви, як-от: сакура – в Ужгороді, каштани – у Києві, бузок – у Київському ботанічному саду. Цвітіння цих рослин щорічно приваблює мільйони туристів, а зроблені ними фото – це безкоштовна жива реклама для міста.  

Тож будемо очікувати голосування за проекти, яке відбуватиметься на початку осені, й  обиратимемо, за які цікаві проекти віддавати свої голоси.

Тетяна П’ятенко