kopiika.com.ua

Хюгге: мистецтво щастя по-данськи

Переглядів: 190Коментарі: 0

Різноманітні дослідження та рейтинги щороку визнають жителів Данії одними з найбільш щасливих націй у Європі. Данія відома як дуже заможна та стабільна країна, тут безкоштовна медицина, а також шкільна та вища освіти. І навіть високі податки та прохолодний клімат не заважають данцям упевнено говорити: ми дійсно щасливі! А весь секрет полягає в їхній філософії щастя під назвою «хюгге».

Затишна атмосфера, душевне спілкування з рідними та друзями, спокій – усе це є основою для хюгге. У своєму домі ви можете створити хюгге місце, тобто затишний куточок. Тільки уявіть, як після робочого дня ви перевдягаєтесь у приємний на дотик теплий светр, одягаєте вовняні шкарпетки. Потім умощуєтеся на зручне крісло чи диван із м’яким пледом та гарними подушками. У кімнаті розставлені запалені свічки – данці їх обожнюють і без них хюгге просто неможливе! А поруч на столику – чашка із запашним трав’яним чаєм, домашнє варення в баночці та цікава книжка. Навіть думати про це приємно. 

Додайте в інтер’єр свого житла більше натурального – зелені та виробів із дерева. Створити хюгге допоможуть також вінтажні речі, камін, музика, перегляд улюбленого серіалу чи фільму, гортання фотоальбому. Приємні запахи (квітів, ялинки, маминих парфумів, випічки), звуки (стукіт крапель дощу, шелест листя, потріскування дров, вітер за вікном), смак улюблених страв, приємні на дотик речі. Усі ці дрібнички створюють неповторну атмосферу й відчуття душевного спокою. 

Згадайте, що дійсно приносить вам задоволення, і приділяйте час своєму хобі – це додасть вам гарного настрою і ви станете ближчими до хюгге. 

Як бачимо, данці найчастіше пов’язують хюгге зі своєю домівкою. Що стосується зовнішніх факторів, то сюди включають спілкування з людьми, у компанії яких ви почуваєтеся невимушено й можете бути собою. Проведення часу на природі та вміння насолоджуватися нинішнім моментом – теж важливі показники хюгге. 

Почніть уже зараз учитися розслаблятися, «смакувати» кожну мить життя, і ви неодмінно досягнете хюгге!

Анастасія Юркевічус