kopiika.com.ua

Ігор Блінов: «Коли економлю, доводиться їсти одні креветки…»

Переглядів: 735Коментарі: 0

Ми поспілкувались із нашим земляком, надзвичайно світлим і теплим хлопцем, ветераном АТО й волонтером у минулому, а на сьогодні заробітчанином у далекій і холодній Норвергії.

- Чому ти опинився в Норвегії?

- Опинився я в Норвегії тому, що ця країна відповідає моєму нинішньому, післявоєнному, світогляду. Коли ризикуєш життям задля поліпшення, задля кращого майбутнього, то, відповідно, очікуєш, що все зміниться. А в Україні майже нічого не змінилося. Незважаючи на те, що я дуже люблю свою країну і своє місто, – місця для себе там я поки що не бачу. От і довелося шукати можливості пристойного заробітку за кордоном.

- Як там ставляться до українців?

Узагалі, Норвегія – мультикультурна країна. До українців, як і до всіх інших емігрантів та заробітчан, ставляться доброзичливо. Що особливо приємно, так це те, що коли ти потребуєш допомоги, то тобі з радістю допоможуть навіть незнайомі люди. Норвежці – чемні та порядні. Випадків ксенофобії я не бачив узагалі.

- Чи дорого жити в Норвегії?

Як на мене, то тут життя дуже дороге. Наприклад, узяти в оренду житло (мова йде про кімнату на одну-дві особи) коштує від 200 до 500 євро на місяць. Харчування в  мене забирає близько 500 євро на місяць. Причому найбільш цікаве те, що деякі продукти, які для нас є делікатесними, у  Норвегії щось типу нашої картоплі.  Мої друзі довго сміялися, коли на їхнє запитання, як я справляюсь, я відповів, що грошей майже немає, доводиться їсти переважно креветки.

- А який рівень зарплат?

На нинішній день середня заробітня плата в Норвегії – 4665 євро (приблизно 150 тис. грн). Улаштуватися на роботу можна лише офіційно. А для того щоб улаштуватися, треба належним чином оформити всі документи. Це, звичайно, марудна справа, але вона цього варта, тому що соціальне забезпечення в Норвегії на надзвичайно високому рівні, одне з найвищих у світі.

- Плануєш залишатися?

- Не можу відповісти цілком ствердно. Поки що в мене такого в планах немає. Поживу тут, подивлюся, якщо сподобається – залишуся.

- У чому найбільш разюча різниця між Норвегією та  Україною?

- На мій погляд, життя в Норвегії від життя в Україні відрізняється кардинальним чином. Це й клімат, і дороги, сам спосіб життя, та й світогляд людей також. Про це можна розказувати дуже довго. Але найбільш кардинальна різниця – у ставленні влади до людей. Якщо в Україні держава обкладає податками малозабезпечених людей на користь олігархів, то в Норвегії все навпаки – людина на першому місці.  Та й олігархів тут немає, принаймні особисто я про них не знаю. І взагалі, тут особисте життя людини, для працедавця, –пріоритет. Можна сказати, що тут робота для людини, а не людина для роботи. Але я все одно дуже сумую за Україною та  Білою Церквою. Сподіваюся завітати найближчим часом, зустрітися з друзями і з бойовими побратимами. Мені здається,  куди б не закинула доля українця, як би там не було комфортно та привабливо, усе одно в серці є місце для любові лише до однієї країни – України!

Спілкувався Олег Мацур