kopiika.com.ua

Яке майбутнє обрати сьогоднішнім випускникам?

Переглядів: 261Коментарі: 0

Державна служба зайнятості назвала професії, які будуть затребувані в найближчі п’ять років.

Заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко вважає, що інноваційні професії будуть користуватися найбільшим попитом у майбутньому.

Прогноз на найближчі 5 років дуже простий. Такі професії, як продавець, менеджер, економіст, юрист і ряд інших застарілих професій будуть відмирати. І батьки, які відправили своїх дітей вчитися на ці спеціальності, фактично прирікають їх на безробіття в майбутньому. При цьому всі нові, інноваційні професії будуть користуватися найбільшим попитом. 

На його погляд, уже зараз і в найближчому майбутньому в роботодавців буде високий попит на кваліфіковані кадри, які можуть постійно вчитися. Проблему він бачить у тому, що ми сьогодні хочемо жити ще за радянськими стандартами: закінчили університет і хочемо прийти на якесь тепле робоче місце й сидіти весь час, нічого не роблячи. Той час минув. Сьогодні технології змінюються кожні два роки. Тобто кожні два роки працівник оновлює свої знання, навчаючись дистанційно чи он-лайн. Але мається на увазі не вища освіта, а будь-які освітні платформи або курси. Він підкреслив, що роботодавці також повинні навчати робочий персонал, а не як це відбувається зараз: закуповують нове обладнання й хочуть, щоб люди відразу вміли з ним працювати. 

На його думку, на сьогодні в Україні є кадрова криза в медицині, але й питання до оплати праці медиків також дуже великі. За його словами, не вистачає інженерів, агрономів, людей, які несуть інтелектуальний продукт. Кравченко зазначив, що є величезний потенціал в інженерній сфері, але таких фахівців у нас стає все менше й менше.

«З огляду на це, найбільш затребуваними професіями в найближчому майбутньому стануть інженери, лікарі, програмісти», – резюмував Кравченко.

Вступники вже традиційно хочуть вступати на «право», «менеджмент», «туризм» та «економіку», що залишаються одними з найбільш популярних у абітурієнтів навіть при тому, що вони не затребувані на ринку праці. При цьому високі щаблі в рейтингу займають і  такі потрібні економіці спеціальності, як «комп’ютерні науки» та «інженерія програмного забезпечення», відзначив директор Департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.