kopiika.com.ua

Якщо зарплата була невеликою, але стаж значний – пенсію підвищать

Переглядів: 95Коментарі: 0
 
Започаткована Урядом пенсійна реформа дозволяє системно й виважено підійти до питання гідного забезпечення українських пенсіонерів, у тому числі тих, хто має великий робочий стаж, але все життя отримував невелику зарплату. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відвідання Бориспільського відділу обслуговування громадян Управління обслуговування громадян ГУ Пенсійного фонду України в Київській області. 
Управління працює як прозорий сервісний центр. Глава Уряду ознайомився з роботою центру, поспілкувався з відвідувачами й нагадав, що за рішенням Уряду з 1 липня підвищується пенсія для людей, які мали великий стаж – 30 і більше років для жінок і 35 і більше років для чоловіків, але невеликі зарплати протягом усього часу роботи. В Україні таких пенсіонерів – близько 2,5 млн людей. І тепер їхні пенсії становитимуть не менше 2 тис. грн.
Прем’єр-міністр також зауважив, що запроваджена Урядом пенсійна реформа передбачає, що підвищення пенсій будуть автоматичними й залежатимуть від рівня інфляції та зарплатного показника. При цьому за останні три роки рівень середньої зарплати в Україні зріс удвічі, рівень мінімальної – майже в три рази, натомість інфляція знизилася до однозначних показників.
За час проведення реформи – з осені 2017 року – підвищення пенсій отримали всі категорії пенсіонерів, у тому числі військові пенсіонери. Навесні цього року відбувся перший автоматичний перерахунок пенсій, а пенсіонери з невеликими нарахуваннями, а це близько 1,8 млн людей, отримали разову доплату – завдяки додатковим бюджетним надходженням у рамках кампанії з розмитнення автомобілів на європейських номерах.
«Для нас найважливіше завдання – допомогти і підтримати пенсіонерів, які все життя відпрацювали, але мали невелику зарплату. Це ще один системний крок, який дозволяє не робити разових доплат, а проводити системні дії. Економіка працює, її треба розвивати, і все, що вона зароблятиме, – будемо реінвестувати в добробут людей», – сказав Володимир Гройсман.
Нагадаємо, що Кабінетом Міністрів України прийнято рішення, яке забезпечує своєчасну та в повному обсязі виплату та доставку пенсій з урахуванням перерахунків, а також запровадження доплати до пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» (зі змінами).
Урядовий портал