kopiika.com.ua

Казкар Сашко Лірник привітав діток та подарував свої книжки

Переглядів: 144Коментарі: 0

Багата українська земля на талановитих, цікавих людей. І чудово, коли вони діляться блискавками свого таланту під час особистих зустрічей. Ось такий подарунок долі стався нещодавно в Білій Церкві. Завдяки благодійникам та спонсорам була організована різдвяно-казкова зустріч письменника та казкаря Сашка Лірника з дітками та молодими людьми реабілітаційного Центру «Шанс», а також із дітками, чиї батьки – учасники АТО та бойових дій на сході України.

Усіх цих гостей зібрала ошатна зала Білоцерківського будинку урочистих подій. Саме тут розгорнулися сюжети тих казок, які розповідав Олександр Лірник – народні казки про Козу-дерезу, «Язиката Хвеська», «Пан Коцький», «Рукавичка», а ще – казки в авторській обробці. Та такі, що коли один раз почуєш, то вже й ніколи не забудеш! Цікаво та артистично переповідає Сашко Лірник «Казку про дівчину Марусю», «Казку про шевця Віника, смерть, золотий перстень і долю» та багато інших. Ще розважав казкар грою на незвичному старовинному музичному інструменті, який називається «колісна ліра». 

У Білій Церкві зустріч пройшла весело, творчо. А наприкінці, завдяки турботі спонсорів (зокрема, завдяки бізнес-леді Олені Дикій, чиїми зусиллями була закуплена велика партія книжок), юні глядачі змогли не лише отримати книжку з автографом, але й сфотографуватися, поспілкуватися особисто.

Казкар, актор, музикант (хоча за освітою він інженер-будівельник!) Сашко Лірник постійно бере участь у різноманітних проектах, які стосуються літератури, музики, кіно, мультиплікації. І всюди – в оповіданнях, розповідях, казках, телепроектах – він прославляє українське козацтво, українську культуру. 

Варто згадати, що пан Сашко Лірник виступив автором-режисером та актором у художньому фільмі, який він зняв за мотивами своєї казки – «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного козака й страшне закляття». У прокаті ця стрічка має назву «Чорний козак» і нещодавно, у листопаді 2018 року, пройшла по регіонах України. Сашко Лірник веде активну волонтерську діяльність, часто виступає як на військових лініях, так і в будинках-інтернатах.

Ось у черговий раз привела доля пана Олександра до міста Біла Церква, де дітки із цікавістю слухали його казки, оповідки, набиралися від нього живої мудрості та доброти.