kopiika.com.ua

Класичне органне мистецтво варто вчитися слухати

Переглядів: 206Коментарі: 0
Білій Церкві в мистецькому плані надзвичайно пощастило, адже далеко не в кожному, навіть великому, місті України є такий орган, який має католицький храм Іоанна Хрестителя. І саме в день великого релігійного свята Хрещення, 19 січня, відбувся прекрасний концерт органної музики. 
У програмі концерту, який відбувся минулої суботи, звучали класичні твори, які написали відомі композитори та виконавці творів на органі – Іоганн-С. Бах, Юхан Руман, Джон Бул, Йоханн Шнайдер, Юстин - Г. Кнехт, Уільям Річмонд, Міхаель Хенкель, Фелікс Мендельсон, Ян Цверт та ін).
Виконавець – солістка Білоцерківського будинку органної та камерної музики, заслужена артистка України Тетяна Орлова. 
У будинку камерної музики органістка Тетяна Орлова вже багато років є незмінною солісткою. За власним зізнанням пані Тетяни, наступного 2020 року буде 30 років її діяльності в Білоцерківському органному залі.
Як розповідає виконавиця творів на цьому клавішно-духовому інструменті, складні музичні твори потребують уважного сприйняття, попередньо вихованого музичного смаку. 
«У нашому органному залі не завжди побачиш заповнені глядацькі крісла. А шкода, адже виконавці, які виступають тут, працюють на високому музичному рівні – як вокалісти, виконавці на роялі, скрипці тощо. Звичайно, хотілося, щоби принципи класичної культури, музичне просвітництво стосовно класичної музики пропагувалося саме на рівні держави, – наголошує пані Тетяна. – Адже естрадну музику можна не рекламувати – вона й так є популярною. А ось виховати покоління із чудовим музичним смаком – це величезний труд! Часто діти спостерігають за телешоу і їм здається, що це легко, але на таких виступах не завжди якісні приклади вокалу, тому варто прийти на концерт і послухати вокалістів-професіоналів.
Цікаво, що люди, які вперше приходять послухати органну музику, кажуть: «…нам подобається, просто раніше ми її ніколи не слухали!». Тобто треба хоча б один раз прийти до органної зали, щоб виявити власні музичні смаки. Тим паче, що білоцерківцям це зробити простіше. При цьому дуже б не хотілося, щоб культпохід на концерт чудової класичної музики ставав «принуділовкою»… До нас приїздять послухати органну музику екскурсійні групи – з тих міст світу, де органа немає. Якщо в  нас у державі почнеться більш активна підтримка класичного мистецтва, то й покоління зростатиме більш культурне. Тоді матимемо європейську культуру виховання.
…А щодо гри на такому складному інструменті, як орган, то допоки живі  ентузіасти цього виду мистецтва – і воно житиме, адже це справа всього життя! Загалом, у світі створено таку величезну кількість цікавих творів для органа, що кожного разу ми граємо нову програму, адже, певно, за людське життя не встигнеш усього запланованого й цікавого зіграти! Чекаємо всіх на концертах в органному залі».
Отже, цей концерт завершив у Білій Церкві мистецький різдвяно-новорічний період святкувань. Тепер пані Тетяна Орлова готує нову програму, яку білоцерківці почують уже в лютому.
Наталія Вереснева