kopiika.com.ua

Колонка редактора

Переглядів: 162Коментарі: 0

Кожен може щось розказати про медицину в рідному місті. Гарний і поганий досвід спілкування з медичними працівниками супроводжує нас від першого подиху й часто до останнього. Подекуди він сумний, подекуди ми неймовірно вдячні лікарям за врятоване життя чи здоров’я.

Так, проблеми були, є й будуть. Бо жодна інша професія не є такою відповідальною й  незахищеною водночас. Ми справедливо вимагаємо надзвичайної кваліфікації від медика, бо мова йде про наше здоров’я. Але як же часто ми самі свідомо знищуємо своє здоров’я: не виконуємо призначень лікаря, займаємося  самолікуванням, ідемо до шарлатанів, що обіцяють зцілення. А потім, маючи сумний результат, – звинувачуємо лікаря.

Роки навчання, захищені дипломи й десятиріччя практики лікарів ми нищимо одним своїм: «Дайте пігулку, щоб не боліло, і не дорогу, і щоб швидко, а якщо ви такої не знаєте, то який же ви лікар?»  

Світ медицини достоту повторює наше звикле суспільство,  у якому живуть і герої, і покидьки, де є місце надзвичайній підлості й жертовному подвигу. Та й самі ми не завжди є взірцевим прикладом для своїх дітей. Тож і в медицині, і в житті головне – люди. 

Як би там не було, але світ навколо нас відображає нашу сутність. Недарма мудрі предки казали, що все залежить від того, хто дивиться навколо. В одному й тому самому подвір’ї мухи бачитимуть лише бруд, а бджоли – квіти.

До нової медичної реформи можна ставитися по-різному. Але вона потрібна. Якщо брати до уваги медичну сферу в Білій Церкві, то насамперед потрібно почати використовувати раціонально те, що дісталося нам у спадок. Прекрасна ініціатива міської влади щодо сучасних амбулаторій у кожному районі міста, де мешканці знайдуть своїх сімейних лікарів, – уже втілюється в життя. У місто закуповують новітнє обладнання, яке допоможе нам з вами бути здоровими; унікальний інсультний блок у місті – надзвичайний крок на шляху до якісної медицини. Тож сподіваймося, що звертатися до лікарень ми будемо лише за поточним оглядом, але якщо виникне така необхідність, то ми отримаємо якісне лікування.

Не забуваймо – лікарі ми чи пацієнти, насамперед  маємо залишатися людьми й поважати одне одного. І тоді все обов’язково буде добре! Будьте здорові!

Леся Поліщук