kopiika.com.ua

«Команда центру «Шанс» – єдина представляє гравців з боча на Київщині»

Переглядів: 228Коментарі: 0

Відносно молодий вид спорту – боче, спортивна гра на точність. Гра має відношення до тих ігор, де можна проявити не стільки рухливість, фізичну вправність, але й розумові здібності, вміння побудувати свою стратегію, проявити силу спортивного духу, коли важлива психологічна готовність змагатися та перемагати.

Якщо придивитися, цей особливий вид спорту нагадує і більярд (настільна гра, де перемогу також приносять вправність та «оптична ясність» разом з абсолютно точним розрахунком), і гольф (аристократична традиція якого – грати на свіжому повітрі та великих галявинах), і міську гру петанк, під час якого, як правило, на рівних паркових доріжках грають важкими металевими кулями.
Ця гра – на точність та особливу зосередженість, у якій за 4 періоди виявляють переможця, і він продовжує гру з більш сильним суперником. В Україні ця гра зародилася в середині 2012 року, а перші нагороди країна виборола вже у 2013-му. 
Цікаві особливості гри: під час того як гравець зосереджується та вишукує тактику кидка, в ігровій зоні панує повна тиша. Мовчить навіть тренер, який лише показує кольоровий індикатор. Власне, і на всьому просторі, де відбувається гра, – розмірений ритм та спокійна атмосфера, хоча азарт та напруга спортсменів відчуваються в кожному їхньому русі. 
Треба наголосити, що гра не має вікових обмежень. Є певні обмеження за діагнозом, але навіть у критичних ситуаціях, коли гравець має можливість робити мінімум рухів, поряд є асистент, який буде прислухатися до гравця – і реагувати від імені лежачого хворого. Такий приклад прагнення перемоги від людей з обмеженими фізичними можливостями – він надихає всіх навколо, у тому числі здорових фізично людей!
Як виявилося, білоцерківська команда вже кілька років гідно представляє Київщину на всеукраїнському рівні. За словами тренера з боче Руслана Штики, завдяки спонсорам, фінансовій підтримці на міському рівні, а також обласному (зокрема, по лінії Київського обласного регіонального «Інваспорту України») – члени команди реабілітаційного центру «Шанс» міста Біла Церква мають вже досвід багатьох тренувань, а також перших серйозних 
перемог. 
Близько десятка учасників команди регулярно тренуються. Добре, що є така можливість завдяки благодійності: у кожного гравця є свій індивідуальний(!) набір кульок, якими він має грати. Як зізнався незмінний тренер, перші результати в цій грі з’явилися після п’яти років тренувань. 
5 та 6 лютого 2019 року на базі Білоцерківського реабілітаційного центру «Шанс» відбувся чемпіонат міста Біла Церква із боча. 
За ці два дні змагань виявилися свої чемпіони та призери. На церемонії нагородження учасників змагань вітали й вручили медалі, грамоти (а молодшим гравцям дісталися також нагородні кубки) представники управління молоді та спорту міста Біла Церква (керівник – 
І. Паливода, заступник начальника відділу спорту 
С. Серьогін).
...
Результати за пройденими днями ігор виглядають оптимістично. 
Перші місця: Роман Савченко (дитяча категорія); у дорослій категорії – Владислав Кухта та Олександр Мельников.
Другі місця: дитяча категорія – Артем Батрак; серед дорослих – Анна Нестеренко, Василь Гейло.
«Бронза»: Богдан Кулагін (дитяча), Сергій Фермяков – у дорослій категорії.
У категорії «Вс1» перемогу здобув Владислав Кухта, триразовий чемпіон України, який за кілька років тренувань є також призером двох європейських регіональних змагань (чемпіонат у Польщі,  м. Познань, у 2018 році приніс йому «срібло», в Італії, м. Олбія, – «бронзу»). 
«…Боча виховує в спортсменах силу волі, партнерство, логіку. Покращується моторика кінцівок, фізичний та психологічний стан, – акцентує тренер Руслан Штика. - Розвиваються дружні зв'язки та адаптація в соціальній сфері. Наша команда наразі готується до чемпіонату України, а також, звичайно, до наступних міжнародних турнірів. У березні планується поїздка на змагання Evro Open у Хорватію, тож ми будемо раді фінансовій підтримці, якщо хтось виявить бажання!».
Тож побажаємо нашим білоцерківським спортсменам спортивної удачі, а також психологічної готовності долати складності гри, що стає своєрідним тренінгом для соціалізації в життя.