kopiika.com.ua

Куди подівся білоцерківський «Арсенал»?

Переглядів: 323Коментарі: 0

Колишній білоцерківський «Арсенал» уже не білоцерківський, і вже трохи й не футбольний клуб

Добре пам’ятаю ажіотаж 2005 року, коли в Білій Церкві з’явився професійний футбольний клуб. Він якось хутко «обріс» прихильниками, шанувальниками, фанатами. Людей цікавило все: структура, керівництво, виконавці, стратегічні завдання. Наприклад, цікавились – чому «Арсенал».

     Пригадую, запитав тодішнього адміністратора ФК – а чому, власне, «Арсенал»? Отримав ну просто чудову відповідь: така назва подобається власнику.

     Згодом, на початку десятих років, коли вже першоліговий білоцерківський «Арсенал» примусив говорити про себе всю Україну, запитав у тодішнього тренера команди: «Коли збираєтеся «вирвати» в  конкурентів Прем’єр-лігу?» Той почухав потилицю й багатозначно підняв вказівний палець догори: цього року ні, але наступного неодмінно «вирвемо».

      На жаль, ні того, ні наступного року потужний прорив до омріяних висот не вдався. А потім «Арсенал» вилетів із першої ліги. Згодом уперше змінив власника й став називатися «Арсенал-Київщина».

Коли вдруге змінився власник, про Прем’єр-лігу вже не йшлося. З усього випливало, що там «не до жиру, бути б живу». У команду прийшли «зелені» юніори, які оптимістично обіцяли боротися на полі «до останньої краплини крові». Коли починають про «останню краплину крові», стає зрозуміло – діла не буде!

І ось тепер нема ні «діла», ні білоцерківського «Арсеналу-Київщини». Містяни панікують – куди  подівся?

Це та інші запитання я поставив Юрію Манжосу, менеджеру з маркетингу білоцерківського ФК «Арсенал-Київщина».     

- Чув, що білоцерківська команда переїхала в Обухів. Яка офіційна причина?

- Офіційну причину може назвати лише керівництво. Ще на початку минулого сезону команду «лихоманило». Без повноцінного тренувального збору та після відмови від кубкової гри «лучники» ледь не знялися зі змагань. Продовжити виступи в другій лізі клуб зміг, лише переїхавши до Обухова. З одного боку, цей факт говорить про відсутність цікавості до професійної команди в очільників міста. А з іншого, – «Арсенал»  залишив Білу Церкву з величезними боргами. Зокрема, за стадіон і тренувальну базу. Наразі керівництво клубу активно шукає  фінансування й підтримку з боку Київської області та міста Обухова.

- Ви кажете про відсутність зацікавленості з боку муніципального керівництва. А хіба «Арсенал» не приватний футбольний клуб?

- Так, приватний клуб. Але  існує модель співфінансування з боку місцевої влади. Не обов’язково з бюджету. Можна, наприклад, об’єднати потужні підприємства міста чи допомогти збудувати власну комерційну діяльність. На жаль, у Білій Церкві не проявили належного зацікавлення в підтримці професійного футбольного клубу. А може, ще глибше – зацікавлені в знищенні «Арсеналу» чи його переїзді, щоб створити якийсь новий клуб? Напевно, майбутнє розставить усі версії на свої місця.

- Спитаю вас як колишнього функціонера клубу: «Як розрахувалося керівництво з тими, хто з тих чи інших причин залишав клуб?»

- Окрім боргів за інфраструктуру, клуб не розрахувався з багатьма футболістами та працівниками. Мені пощастило більше: по закінченні сезону 2016/17 я отримав зарплатню. При цьому мене попередили, що це – востаннє. Уже по закінченні  першої половини нового сезону, спілкуючись із колишніми працівниками, дізнався, що без великої фінансової спроможності клуб не поспішав закривати свої борги перед гравцями та іншими працівниками.

- На вашу думку,  чи є якесь майбутнє в тепер уже обухівського ФК «Арсенал-Київщина»?

- З тим підходом, який проявився в клубі з приходом нових власників восени 2016-го, майбутнього в клубу нема. Справа в тім, що ФК – багатовекторне підприємство, яке мусить розвиватися не лише в спортивному, але й у комерційному та організаційному планах. Без досвіду та розуміння в управлінні професійним клубом, зовсім не дослухаючись до порад місцевих досвідчених функціонерів, яким не байдужа доля  «Арсеналу-Київщини», нове керівництво довело клуб до того, що наразі всі тільки й говорять про його зникнення.

На мою думку, навіть якщо клубові вдасться домовитись із владою Обухова про фінансування, це лише відкладе мить знищення колись білоцерківського «Арсеналу». У дотаційних клубів довгострокового майбутнього немає.

- Чи підтримуєте стосунки з колишніми роботодавцями?

- Після мого звільнення лише двічі спілкувався з керівниками команди. У липні зателефонував президент і попросив підготувати та розмістити на сайті офіційний лист до ПФЛ про припинення клубом участі в змаганнях. Удруге спілкувалися у вересні, коли я нагадав про спливання терміну дії хостингу та домену офіційного сайта клубу. Проте й тоді керівництво не виявило бажання щось зробити. Це підтверджує факт, що в клубу немає коштів навіть на найнеобхідніше.

 Відтак, про перспективи, на мою думку, не йдеться…

Підготував О. Виговський