kopiika.com.ua

«Квітни, моя Україно!»

Переглядів: 158Коментарі: 0

Така ось творча назва, і таким було й щире побажання від кожного учасника виставки декоративно-ужиткового мистецтва, що розпочала свою роботу 22 серпня. У роботі цієї експозиції, яка відкрилася з нагоди 27-го Дня незалежності України в міському виставковому залі бібліотеки №8, взяло участь більше півсотні талановитих білоцерківців!

Як зазначила куратор виставкової зали Любов Михайлюк, на пропозицію взяти участь у виставці цього року відізвалося так багато людей. І це не дивно, адже Біла Церква завжди була щедрою й родючою на талановитих особистостей. «…Пшениця й жито білоцерківських полів, маки, соняшники! Усе це наше рідне й найцінніше – і не тільки тому, що таке красиве, а тому, що саме тут наше коріння! Усі 63 учасники виставки робили свої роботи з відкритим серцем, вкладаючи в них всю душу. Тому ці надзвичайно душевні й цікаві роботи нікого не залишать байдужими. Пошана всім, хто цінує й подовжує українське вжиткове мистецтво!» – зі словами вдячності наголосила Любов Федорівна.

Як зазначила головний спеціаліст Білоцерківського міського відділу культури Алла Карабач, вражає неповторність та різноманіття форм і методів представлених робіт на цій традиційній міській виставці: «У розвитку та розумінні давніх традицій – наше майбутнє. Тож, дорогі майстри й майстрині, передавайте це красиве вміння молоді!»

Депутат Білоцерківської міськради Юрій Балас висловив захоплення прекрасними роботами та побажав натхнення майстрам. 

Близько 170 робіт було представлено на огляд відвідувачам, шанувальникам традиційних ремесел, народного мистецтва: різьба по дереву, вишивка, витинанки, аплікація, квіткові панно, розпис на кукурудзі, розпис на бересті, лялька-мотанка, лялька-тільда, бісерна мозаїка, петриківський розпис, гончарство, ошибана. Цікаво, що до традиційних декоративних прийомів додаються сучасні вміння та незвичайні прикладні методи: акватипія, вітражне скло, декупаж, «римське золочення», ручне піскоструменеве гравіювання. Крім персоналій, у виставці взяли участь вихованці Білоцерківського професійного ліцею, Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу. 

Народні пісні у виконанні аматорського хорового колективу «Гармонія» прикрасили цю творчу зустріч. 

Виставкова експозиція з чудовими роботами, виконаними вправними руками білоцерківців, буде відкрита для огляду щодня (крім суботи) до 10 вересня.

Наталія Вереснева