kopiika.com.ua

Ліричні вірші з «іронічним клеймом»

Переглядів: 239Коментарі: 0

Своїми творчими пошуками зі студентами й  викладачами Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну поділилася письменниця, лірик з іронічною манерою драми – Олена Мартузаєва.

Нестандартна особистість, вона, отримавши як філологічну, так і освіту зі сфери точних наук (економічну, а згодом і юридичну), а також працювавши у сфері освіти, культури Білої Церкви, у податковій інспекції, набула цікавого досвіду спілкування з різними людьми, у різних життєвих обставинах.

Зустріч проходила в сучасному обладнаному приміщенні інноваційного центру, нещодавно облаштованому в бібліотеці коледжу.

Олена Мартузаєва прочитала кілька своїх віршів, поділилася з молоддю враженнями від сучасних та своїх особистих літературних тенденцій. Студентки-дівчата ставили різноманітні запитання, які стосувалися не лише теми віршів, але й життєвого досвіду: скажімо, чому такі сумні вірші, хоча поетеса виглядає щасливою, з оптимістичним світосприйняттям.

Це й не дивно, що Олені Михайлівні ставлять різноманітні запитання, адже її міні-вірші схожі на філософсько-іронічні роздуми про життя – часто із парадоксальними висновками, «наче, по-хайямівськи».

«…В колодце мечты не напиться, Родник пересох – знает каждый…

Я бьюсь в окна раненой птицей: Умру в океане от жажды…»

У віршах авторки часто сарказм перемежовується з добрим гумором, але той може контрастувати із «чорною злободенністю».

Цікавою, наприклад, для дівчат стала тема жіноцтва у віршах Олени Мартузаєвої. Цитата з вірша «От имени мужчин»: «Господь создавал их в тоске и печали: Придумал Он женщин, чтоб мы не скучали!»

Отже, студенти коледжу на цій творчій зустрічі отримали цікавий досвід та приємне спілкування.

Наталія Вереснева