kopiika.com.ua

Ложечки знайдуться, а неприємний осад залишиться…

Переглядів: 635Коментарі: 0

Повертаючись до  надрукованого

Може й не варто «до надрукованого»? Було й загуло, мовляв, «нехай мерці ховають своїх мертвих»? Все правильно, якби не «але». Ближче до виборів таких «але» й таких – нібито, - «непорозумінь», напевно, збільшуватиметься в прогресії.  Йдеться про скандал з міським проектом «Смарт-сіті»: безпека». Якщо коротко, міська влада нарешті доросла до інноваційного підходу в царині забезпечення порядку й законності на вулицях Білої Церкви. Вирішила встановити апробовану програму безпеки, об’єднати в чітку систему диспетчерські пункти експлуатаційних та аварійних служб комунальних підприємств, що напряму впливатимуть на повсякдення, контролюватимуть автоматичні та автоматизовані методи виявлення злочинів і правопорушень у середмісті, зокрема за допомоги вуличних камер спостереження. 

Кому від цього зле? Чесній людині точно ні, а ось не зовсім чесній і зовсім нечесній, - так це ж просто «караул»! Уявити страшно, - обікрав когось, пограбував, спалив чужу автівку і… на тобі, - тре* відповідати, тому що «всевидяче око» прогресу не спить, не відлучається по нужді, не запиває «гіркої», не бігає «ліворуч» під час робочої зміни. Відтак, у добропорядних, громадян з’явиться реальний шанс вижити, зберегти здоров’я та уникнути насильства над власною персоною. Щоправда, один депутат міської ради, який за сумісництвом не останній чиновник районного масштабу, слушно зауважив у соціальних мережах, буцімто, вуличне відеоспостереження неабияк сплюндрує право на приватність особистого життя. З одного боку така гіпотетична ймовірність має місце бути, але з іншого, - камери ж встановлять у громадських місцях, не в квартирах, малогабаритних кухнях чи клозетах. До речі, років з десять тому подібна моральна дилема повстала перед західним свободолюбним суспільством. Якщо не зраджує пам'ять, європейські «зелені» також побоювалися зазіхань на приватне життя. Щоправда, подальша практика довела перевагу «плюсів» над «мінусами». Тепер на захід від Ужгорода вже ніхто не сумнівається в доцільності інноваційного прориву, особливо якщо йдеться про безпеку, законність і недоторканість приватної власності. А чим ми гірші? Та нічим! Відтак, вважаєте, земляки мають зустріти новацію «на ура»?

Неодмінно знайти чорну кішку в темній кімнаті, навіть коли її там нема…

Ну, правильно вважаєте. Проте й тут не обійшлося без свого «але»; не всі сто відсотків «на ура». Пів відсотка придумало «зраду», буцімто, програмне забезпечення від українського розробника «Axxonsoft-Україна» - «дочки» німецької «материнської» компанії, - насправді… російське. Ба більше, насправді еф-ес-бешне, так що тепер всі пересічні білоцерківці, а також білоцерківські злодії, хулігани та корупціонери перебуватимуть під неусипним  «ковпаком» ворожої контррозвідників. Спробуємо розібратися, - так чи ні, - й звідки «виросли ноги» у екзотичного твердження, якщо ні.

 Посилатимемось на публічну інформацію. Отже,  Axxonsoft - український розробник програмного забезпечення для систем безпеки і відеоспостереження. Компанія має багаторічну історію присутності не лише на ринку України, але й  цілого великого світу. Дійсно, зародилася в Росії далекого 2005 –го  під іншою назвою, проте 2011-го авторські права на розповсюдження програмного забезпечення безповоротно продані інвесторам з Німеччини, які створили нову компанію, що почала діяльність під власною Торговою Маркою «Axxon». Про це свідчать відповідні сертифікати на реєстрацію торгової марки, на компанію і її нову авторську продукцію. В січні 2012 року в Україні було створено ще новішу компанію «Axxonsoft», яка почала працювати під патронатом Європейської корпорації AxxonSoft GmbH (Німеччина). Це підтверджено міжнародною Ліцензійною угодою між юридичними особами з Німеччини та України. В квітні 2016-го український «AxxonSoft» здобув переважну кількість акцій в Україні над німецькою стороною, що дозволило проводити цілком незалежну та самостійну діяльність. Були відкриті власні відділи програмування, супроводу, технічної підтримки, консалтингу тощо. Відтак, відмінність оновленого програмного забезпечення «Axxon Intellect», а саме таке планується в білоцерківському пакеті, в тому, що воно створено програмістами України із застосуванням модулів від «AxxonSoft GmbH». Оце новітнє програмне забезпечення, до речі, пройшло повноцінну сертифікацію у компетентних органах України! Наразі компанія «AxxonSoft» (Ukraine) вже сама стала експортером власних  модулів і рішень, надає послуги технічної підтримки та консалтингу багатьом світовим компаніям, бере участь в різноманітних міжнародних проектах. Зокрема, програмне забезпечення української «доньки» та німецької «мами» успішно використовується в багатьох українських містах, на митницях і залізницях, в аеропортах та, навіть, правоохоронних установах. А також у Лондонській підземці, багатьох польських, німецьких, сінгапурських та інших азійських адмінустановах.  

«Зрада» ліпше за «перемогу»

Невже хтось вважає, що британська розвідка «Мі – 5» не подумало попередньо перевірити програмне забезпечення для відеоспостереження в Лондонському метро? Невже хтось думає, що Білоцерківська муніципальна влада не проконсультувалася з відповідними органами щодо безпеки та відповідності запланованого програмного забезпечення?  

Якщо чесно, не дуже віриться, тим паче керуючий справами Білоцерківського виконавчого комітету пан Постівий не робив таємниці щодо попередніх консультацій «з ким треба». То чому ж «буря у склянці»? А просто, - буря ради бурі, чи ради склянки, а вірніше за все заради примітивного скандалу. Вибори майже «на носі», натомість справжніх «зрад» кіт наплакав. Ось і «висмоктали з пальця». «Зрадофіли» тямлять, що правда врешті-решт переможе, а кривді залишаться «котячі сльози». Проте й «сльози» ліпше за нічого, хоч і нагадують мутний «осад». Який? Анекдотичний. Пригадуєте, якщо бажаєш очорнити, - звинувать у крадіжці срібних ложок? Їх, звісно, знайдуть, але неприємний осад загубиться в темних закутках електоральної душі. Так ось, усі ці передвиборні «активізти» в купі з лузерами минулих перегонів сіють бурю в склянці заради примітивного, мутного, нікчемного душевного осаду, заради брудної шипучої піни. Ну, таке, -  хто на що навчався…   

Олександр Виговський