kopiika.com.ua

Манекен – як привід залишитися без гаманця

Переглядів: 218Коментарі: 0
В одному з попередніх номерів «Копійки» ми розповідали про махінації на автошляхах України. Та публікація мала відгук у читачів, тож, природно, ми вирішили продовжити започаткований напрямок. Тим паче, шахраї не сплять і не лінуються, весь час придумуючи нові й нові методи злочинного «заробітку», жертвами якого можуть стати звичайні водії та, особливо, керманичі вантажівок. 
 
Манекен на узбіччі
Автори «схеми» садять на узбіччі якоїсь пустельної дороги манекен, що своєю позою здалеку нагадує п'яну людину. Коли ж повз ляльку рухається, наприклад, мікроавтобус, вантажівка, автопоїзд чи середньотонажник, у потрібний момент шахраї смикають за мотузку так, щоб «людина» на узбіччі впала точно під колеса, а у водія склалося враження, що він щойно збив пішохода.
Варіанти розвитку подій
Їх два. Найчастіше шокований водій зупиняється й у паніці біжить дивитися на «збитого». Цього моменту з'являються дебелі молодики, які хутко обчищають салон автівки чи кабіну вантажівки. Також – оскільки справа зазвичай відбувається вночі в безлюдних місцях – можуть погрозами вимагати гроші. Шокований водій може й не зупинитися, а продовжити рух своєю дорогою. Тоді його починає переслідувати легковик і змушує зупинитися. Переслідувачі пояснюють, що стали свідками того, як наляканий водій скоїв наїзд на пішохода й, відповідно, вимагають за мовчання грубі кошти.
Що робити та як реагувати
Побачивши на узбіччі або прямо на дорозі фігуру, схожу на людину, гранично знизьте швидкість, але не зупиняйтеся остаточно. Якщо це можливо, – візьміть лівіше, хоча зазвичай  шахраї вибирають для афери вузькі місця на дорозі. Проїхавши повз, попередьте колег – якщо ви далекобійник, – а також зателефонуйте до поліції. В жодному разі не забувайте користуватися  відеореєстратором: цей електронний свідок допоможе довести свою правоту, раптом що… 
 
О. Виговський