kopiika.com.ua

Маунтейнбайк «Гайок-2018»

Переглядів: 180Коментарі: 0

«Щаслива МТБ-сотка» – за кількістю учасників так можна охарактеризувати велозмагання, які відбулися 28 жовтня в  білоцерківському мікрорайоні Гайок. Саме тому ця велогонка й має однойменну назву. Організатори траси для мотовелобайку  підшукали чудовий ландшафт, який ідеально підходить для тренувань та змагань такого типу. Звичайно, для дітей (віком 10-17 років) трасу визначили більш коротку та полегшену, а дорослі випробовували свої сили на спортивній трасі з пагорбами та іншими особливостями цієї лісової зони.

Велосипедисти-учасники (і вболівальники!), крім власне Білої Церкви, приїхали з Миколаєва, Києва, Вишневого, Узина та кількох навколишніх сіл Білоцерківщини. Приємний сонячний день видався в останню неділю жовтня, а хороший настрій учасників підтримували організатори гонок – цьому сприяли підбадьорливий напій з імбирем, теплий чай, смачна гречана каша, яблука та смаколики. 
Як розповіла Вікторія Бірюкова, суддя змагань та голова ГО «БЦдрайв», Білоцерківська міська федерація велоспорту та «БЦдрайв» організували ці змагання в Гайку (Чемпіонат міста Гонка на МТБ-велосипедах): «Ці змагання відкриті, тому є можливість приїхати, що й зробили спортсмени з Миколаєва, Вишневого, Києва. За планом – два старти (роздільний і «критеріум»). А діти в заїздах беруть участь безкоштовно – і тільки в гонці з роздільним стартом». 
Після теплої зустрічі учасників суддя на старті Олег Зіглін скоординував рух юних спортсменів (адже стартували різні категорії з різних локацій). Тож дитячим заїздом розпочали спортивні гонки. Участь узяли вихованці обласної велошколи олімпійського резерву «Промінь», велосекції ДЮСШ «Богатир», секції спортивного орієнтування ДЮСШ №1, а також до них доєдналися діти учасників. Дійсно, цей досвід велокатань на непростих трасах «вверх-вниз» їм дасть, передусім, можливість оцінити себе з нового боку, адже вихованці спортшкіл зазвичай їздять і змагаються на шосейних велосипедах та інших трасах. Тим паче, є можливість поспілкуватися з досвідченими гонщиками.
Про історію зародження цих змагань розповів Артем Теслер, головний суддя МБТ «Гайок-2018». Отже, перша гонка відбулася в 2011 році – тоді це була ідея відомого українського велогонщика, заслуженого майстра спорту, чемпіона світу Руслана Підгорного, вихованця спортшколи «Промінь» по велоспорту. 
«Разом ми вирішили, що кращого місця, ніж у  Гайку, поблизу парку «Олександрія», годі й шукати – тож почали готувати трасу сокирою, пилою та лопатою… З кожним роком робили нові, складні технічно ділянки її, і популярність серед відвідувачів росла. У гонці «Гайок» брали участь не лише гонщики-аматори, а й чемпіони, призери чемпіонатів і Кубків України», – із захватом розповідає спортсмен-велогонщик. 
На жаль, у 2017 році регулярна серія змагань «Гайок» тимчасово перервалася. Тоді Руслан Підгорний поїхав працювати за кордон, а Артем Теслер успішно виступав у професійних гонках з велоспорту на шосе, – і просто не вистачало сил на підготовку цього заходу. Дійсно, це стало візитною карткою Білої Церкви у світі маунтенбайку, тому організаторам не хотілося  знижувати рівень організації. 
«Уже в цьому році активно запрацювала Білоцерківська міська федерація з велосипедного спорту, яку я очолив, – продовжує Артем Теслер. – Наша команда спільно з «БЦ Драйв» організувала кілька велосипедних заходів. А новоспечений чемпіон України 2018 року в категорії «Мастерс», гонщик-аматор, білоцерківець Олександр Бірюков виступив генеральним спонсором. Також ми знайшли підтримку в особі депутатів міськради й  управління з питань сім’ї, молоді та спорту. Відродити гонку нам удалося, і 2018-велосезон ми – Олександр Бірюков, Оксана Грушецька, Артем Теслер, Микола Бабенко, Вікторія Бірюкова, Ольга Коваленко, Олег Зіглін, Андрій Король, Валерій Цупрун, Геннадій Романов, Сергій Денисюк, Валентина Коросько, Євген Пітайчук, Вадим Кошель, Сергій Серьогін і всі, причетні до відродження, організації та проведення Гайок-Осінь 2018, – «закрили» чудово.
Вважаю, що найбільше досягнення для нас – це те, що вперше серед учасників побільшало білоцерківців. Дійсно, популярність «Гайка» була найвищою серед еліти аматорського маунтенбайку – багато гонщиків зі столиці відзначали у своєму календарі відвідування «Гайка». Сьогодні ми бачимо, що білоцерківці все більше за здоровий і активний спосіб життя, катаються на велосипедах і стають більш організованими». 
За результатами змагань чемпіонату Білої Церкви з велогонки МТБ «Гайок -2018», добре показали себе такі велосипедисти-чоловіки: у категорії «19-24» – Денис Кулаківський (Вишневе), Дмитро Пімчонок (Біла Церква), Юрій Червінський (Біла Церква); 
- у категорії «24-29» білоцерківці – Руслан Завадський, Владислав Желдак, Віктор Батігін;
- у категорії «30-44» – Юрій Кресан (Вишневе), Володимир Попов (Миколаїв);
- хороші результати в номінації «45+» у білоцерківців Олександра Бірюкова, Валерія Цупруна та Геннадія Романова.
Серед жінок чудову форму та результативність продемонструвала Ірина Попова з Миколаєва (категорія «30-44»), а також білоцерківки: Вікторія Бірюкова, Ольга Коваленко, Оксана Цупрун, Оксана Крижановська.
Дійсно, це чудово, що традиція відроджується – велогонка «Гайок» повернулася, адже це унікальний суто білоцерківський проект. І, як обіцяють організатори, гонка тепер відбуватиметься тричі на рік – весною, влітку та восени. 
Наталія Вереснева