kopiika.com.ua

Мер поспілкувався із журналістами

Переглядів: 253Коментарі: 0

Минулого четверга міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий поспілкувався з місцевими журналістами. Вільно, за круглим столом. Сказав, що муніципалітет нещодавно затвердив Статут міста, відповідно до якого він змушений звітуватися перед громадою як мінімум двічі на рік. Щоправда, додав: займається звітуванням перманентно, у мікрорайонах міста й на промислових підприємствах. 

 
Зведений бюджет 
Білої Церкви
 
Мер зазначив, що останніх три роки міський бюджет незмінно додавав у вазі. У 2018-му становив серйозних 1984 млн гривень. Крім того, пан Геннадій зауважив, що 10% озвученої цифри місто витратить безпосередньо на розвиток. Усе це завдяки процесу децентралізації. Якщо раніше із зібраних податків Біла Церква залишала собі не більше 30% , то тепер з повним правом користується 50-ма відсот-ками. Красота та й годі!
 
Основні джерела 
надходжень до бюджету
 
Найперше джерело – податки з підприємств і фізичних осіб. Найбільшими платниками є такі підприємства, як «Росава», торговельні мережі, ТЕЦ, Білоцерківвода, Білоцерківтепломережа тощо. Надходження від єдиного податку становлять 142 млн грн. Це значно більше, ніж у попередні роки, що говорить про зростання малого бізнесу в місті. Третя позиція за податками на нерухомість. Надходження від них зросли утричі. 
Також зростають надходження від податку на землю. Крім того, не забуваймо про субвенції. 57 млн субвенційних гривень надійшло з державного бюджету, а 27 – зі скарбнички обласної ради. 
 
Витрачаємо на комфорт
 
Мер зазначив, що головним напрямком використання коштів на розвиток мусить бути… розвиток. Геннадій Анатолійович наполягає: головним показником успішності міста є міра його комфортності, адже інвестор ніколи не прийде в занедбану глушину. Інвестор «клює» на наявність висококваліфікованих кадрів, на кількість міських вишів, коледжів, технічних училищ тощо. Відтак, завдання кожного муніципалітету – зробити життя міста комфортним, красивим і перспективним. 
Білій Церкві є чим пишатися. Вона, наприклад, чи не єдине місто в області, у якому відсутні черги до дитячих садочків. 
Міська влада планово ремонтує та добудовує дошкільні заклади. За останніх три роки в місті з’явилися – не самі по собі, звісно, – 11 пришкільних стадіонів зі штучним покриттям. 
Адміністрація піклується про школи, намагається створювати в освітніх закладах належну атмосферу. Зокрема, 85%  білоцерківських шкіл працює винятково в першу зміну. У планах – збільшити процент до абсолютно позитивної сотні. 
Не забуваймо про спортивні, мистецькі та музичні освітні заклади. Підтвердженням їхньої успішності є досягнення юних білоцерківських спортсменів і артистів. Такі імена, як Вероніка Морська, Олена Луценко, Олександр Грушин, Анастасія Багинська, стали справжніми брендами культурно-спортивної Білої Церкви. 
 
Поважний вік – 
не привід для відчаю…
 
Мер зазначив, що ставлення до літніх людей, до дітей і, передусім, людей з інвалідністю – справжній показник морального стану суспільства. Не так давно в Білій Церкві відчинило двері нове приміщення територіального центру, де літні люди мають змогу навчитися жити повним життям, без суму та самотності. 
Також запрацював інклюзивний ресурсний центр для дітей з особливими потребами. Цього року виділені кошти для 2-го поверху знакового закладу, який, до речі, дав поштовх подібному рухові по всій Україні. 
 
Медицина – наше все
 
Геннадій Дикий наголосив, що реформа первинної ланки медицини довела свою успішність на ділі. Тепер, мовляв, молоді лікарі не шукають роботи в Польщі чи Словаччині, а роблять своє життя по-європейськи зручним тут і зараз. Звісно, заради нашого блага та здоров’я. Наразі лікарі шукають клієнтів, що, у свою чергу, стимулює ріст їхньої зарплатні. Відкрито 5 амбулаторій. У найближчому майбутті планується відкрити нові – на масивах Таращанському та Піщаному, а також у районі Залізничного селища. 
Муніципалітет не шкодує коштів на новітнє медичне обладнання, яке вже функціонує в жіночій консультації, травмпункті, в лікарнях №1 і №2. Налагоджено тісну та продуктивну роботу із німецьким благодійним фондом «Хоф Шлютер». Створено два  інсультні блоки, які дозволяють білоцерківцям швидше ставати на ноги, а не проходити тривалу реабілітацію після тяжкої хвороби.

Благоустрій
 
У цьому контексті мер зазначив, що ремонтують місто рівномірно, без пріоритетів по районах чи локаціях. Наразі адміністрація покладається на будівельні інновації та модернові технології. Ремонтують сотні – об’єктів, модернізують дорожнє покриття, прикрашають тротуари та прибудинкові території. 
Зокрема, у співпраці з ПАТ «Укрзалізниця», облаштували перший у державі безпечний наземний перехід, який убезпечив від неприємностей наших містян. Цього року планується облаштувати як мінімум 
два точно таких. 
 
Горбатий міст 
житиме вічно
 
Мер зупинився на ремонті Горбатого моста. Запитав, – чи кілька років тому хтось сподівався відремонтувати такий значущий для міста об’єкт? Напевно, що ні. Але наразі міст практично відремонтовано. Підрядники не встигли кількома тижнями, аби завершити реконструкцію ще у 2018-му. Саме реконструкцію, а не банальний ремонт, адже міст по ходу розширено на три метри, його оснастять новим освітленням, відбійниками, іншими зручностями. Якщо дозволить погода, ремонтні роботи на «Горбатому» відновляться вже наприкінці березня й швидко доведуться до радісно-урочистого закінчення.
 
Рекреаційні зони 
будуть красивими
 
Геннадій Анатолійович вказав на масштабні роботи на трьох білоцерківських бульварах, не забувши похвалитися набережною поблизу річки Рось. У цьому році мер пообіцяв стартувати від Центрального пляжу назустріч. Нагадав про «наполеонівські» плани щодо острова Кохання (чи Дитинства) – як кому більш до вподоби. 
 
«Безпечне місто» – 
це важливо
 
Міський голова прозвітував про 9500 нових точок освітлення в Білій Церкві. Тобто кількість освітлювальних місць збільшилася втричі, натомість енергонавантаження на них знизилося теж у три рази. Звідки така чудернацька математика? Звісно, використовуються нові енергозберігаючі  технології. До того ж разом зі встановленими новими світлофорами на перехрестях освітлення вулиць – реально привело до зменшення дорожньо-транспортних пригод на дорогах. 
Пан Геннадій також зауважив, що 2018-го року муніципалітету вдалося «закрити» периметр міста новенькими камерами відеоспостереження. Цьогоріч їх також планується встановити на ключових перехрестях, а також у місцях скупчення людей. Такі кроки дозволять полегшити життя правоохоронцям і всім законослухняним містянам. Натомість злочинці й порушники правил дорожнього руху заплачуть отакенними сльозами. Їхня «лафа» добігла кінця.
 
Крім того…
 
…мер зупинився ще на кількох знакових напрямках розвитку міста. Згадав про підтримку ОСББ, про прозорість міської влади, відкритість бюджету, його прибутків і видатків, що, безумовно, привабить міжнародних інвесторів до «нашого подвір’я». 
Нагадав журналістам про успіхи транспортної реформи, про порятунок Росі й перспективи реконструкції центральної частини міста, зокрема історичного Дитинця на Замковій горі. Говорив довго, майже дві години. Добре, коли є що розповісти. Цього разу меру було що сказати. 
Олександр Виговський