kopiika.com.ua

Мер успішно відзвітувався, а депутати успішно посварилися…

Переглядів: 465Коментарі: 0

Минулого четверга в Білій Церкві відбулася чергова сесія міської ради. За роботою місцевого депутатського корпусу у складі 33-х обранців споглядали депутати обласної ради, поліціянти та представники різноманітних підрозділів БМР.

Після традиційного Гімну міський голова порозставляв «крапки над і», повідомивши присутнім, що зі 146 запланованих розглядів порядку денного депутатський корпус воліє відкласти одина-дцять поточних через недостатнє опрацювання деяких проблемних моментів передсесійними депутатськими комісіями. Також міські обранці оприлюднили свої прагнення звертатися та запитувати.

Депутат Музальов анонсував бажання звернутися до найвищих державних чиновників із приводу підвищення ціни на газ для населення. Депутат Бабенко теж не проти був позаявляти. Натомість депутат Король виніс на загал свій депутатський запит із приводу недофінансування чи, краще сказати, не фінансування державної Програми допомоги хворим на цукровий діабет. Так і сказав: станом на тепер ніхто й нікому, відтак, мовляв, пропоную звернутися до голови облради з приводу кричущого ігнорування хворих людей, щоб хоча на наступний рік держава виділила-таки місту 6 млн програмних гривень. Депутати погодились 26-ма голосами. 

Крім того, так би мовити по ходу, виконавчу гілку БМР просили звернути увагу на проблему ядучого диму, що частенько витає над грішною землею й цинічно потрапляє в легені білоцерківців на  вулицях Хмельницького та Симоненка. Буцімто деякі установи економлять на газу й опалюють будівлі дешевим твердим паливом. Знову ж таки по ходу, зачепили проблему опалого листя. Щоб народонаселенню не кортіло палити «виробничі відходи різнобарвної красуні осені» попросили мера збільшити кількість ходок комунальних сміттєвозів, аби баки були функціональними, тобто порожніми для наступних порцій романтичного осіннього сміття. 

Мер пообіцяв посприяти, після чого фантазійний депутат Володимир Бабенко зачитав хороший, але дещо матюкливий віршик співочого пітерського хулігана Шнурова, а депутат Мартинчук поскаржився на бездомних собак у четвертому мікрорайоні, які чіпляються до добропорядних жителів зі своїм непристойно-агресивними собачими намірами. 

Потім депутат Музальов озвучив раніш анонсоване звернення до Президента й  Прем’єра з приводу підвищення ціни на газ для населення й, відповідно, розширення державної субсидійної програми. Щоправда, у нього якось так вийшло, що в цьому підвищенні ціни газу винна… Юля Тимошенко.

І гримнув бій…

Це, звісно, вкрай обурило фракцію «Батьківщина» в міській раді. Депутат Беркут недвозначно натякнув Музальову, що саме він думає про діяльність чинного Кабінету Міністрів, самого Прем’єра й, опосередковано, депутата Музальова. Депутат Музальов не збирався залишатися в боргу, так що перепалка обранців дещо розважила загал нормативною безпосередністю. 

Урешті секретар міської ради Кошель озвучив альтернативну пропозицію щодо підвищення газової ціни від трьох фракцій БМР – ВО «Свобода», «Батьківщини» та «Самопомочі». «Тріумвірат» пропонував звернутися до Кабміну не розширяти субсидійної допомоги, а цілковито скасувати рішення щодо підвищення ціни. Питання поставили на голосування й… близько не добрали голосів. Сподіваючись, що не всі зрозуміли предмет голосування, пропозицію поставили на голосування вдруге. І знову мимо. Ось після цього опоненти вже не стримували емоцій.  

Депутат Беркут: «Половина депутатів Білоцерківської міськради підтримала  підвищення ціни на газ для населення, тобто вони діють не в інтересах народу, а в інтересах олігархічних кланів…»

Депутат Король: «Звернення Музальова – політиканство, а проект «Свободи»-«Батьківщини»-«Самопомочі» я підтримую, хоч і не є членом вищезгаданих політсил».

Депутат Смуток: «Позиція тих, хто голосував проти скасування підвищення ціни на газ – цинічна. Звернення з регіонів та окремих міст хоча б покаже уряду ставлення країни до таких «реформ». 

Депутат Савчук: «Давайте не будемо загострюватись на тому, на що ми, однак, не можемо впливати. Нехай партійні боси вирішують газові питання на своєму рівні. Ми тут нічого не вирішуємо…»

Депутат Поліщук депутатові Савчуку: «Якщо ви нічого не вирішуєте, то відмовтесь від свого депутатста. Нащо такі депутати?» 

Ремарка  з приводу сварки

Якщо говорити абсолютно відверто й чесно, то не можемо не наголосити на трьох важливих моментах.

По-перше, газові угоди насправді підписала Тимошенко. Говоримо про це як про факт, який мав місце бути. По-друге, депутати місцевих рад дійсно не можуть плинути на кінцеву вартість газу для населення. Ну ось не можуть – і крапка, як не можуть стрибати у висоту на два метри чотири сантиметри. Бог їм не дав… і законодавство України. Відтак, заява стосовно газового ціноутворення на крайній сесії міськради  навіть якщо була б підтримана належною більшістю депутатів, можливо б, і несла гіпотетично-ідеалістичний  сенс, але по суті залишалася б, на жаль, з точки зору практичного ефекту, абсолютно нульовою. У  народі таке називають «струшуванням повітря».  

На підтвердження такої позиції пошлемося на великого спеціаліста з газових питань, багаторазового нардепа пана Пінзеника. У  своєму пості у ФБ він, зокрема, зазначив: «Я публічно висловлював свою позицію щодо ціни на газ… Можливо, дехто хотів би почути від мене: «Ніякого підвищення ціни на газ. Газ має роздаватися безплатно» чи «IMF, get away! Не нав’язуй нам цінових рішень!» Але я не скажу ні першого, ні другого… Найперше, ми завжди платили й платимо за газ реальну ціну. І коли це було 450 доларів, і коли це 304 долари (у вересні 2018 р. на кордоні). Просто ми платили й продовжуємо платити другу частину вартості такими «болотистими манівцями», що тільки чортам там добре водиться… У наших головах ніяк не може зачепитися думка, що бюджет формується з нашої кишені. Ми чомусь думаємо, що це відбувається лише через прибутковий податок. А це далеко не єдиний канал. Виключним платником такого джерела казни, як ПДВ (і не тільки), є кишеня громадян. Бо це – спеціальна надбавка до ціни конкретного товару…  Таким чином, ми завжди платили, платимо й  будемо сповна платити за газ. Просто одну частину ми платимо самі, а другу – спільно, громадою. У кінцевому рахунку ми платимо за газ навіть більше, ніж так звана ринкова ціна купівлі, бо в тихому болоті чорти бенкетують… Наявність двох цін на газ (для промисловості та населення), що відрізняються майже на 4 тис. грн за тисячу кубометрів, – це «клондайк» для зловживань і корупції. Достатньо, щоб дешевший газ потрапив туди, де мали б платити значно вищу ціну… Чи ми віримо в чесних чиновників, які щодня й щогодини контро-люватимуть грошово-газові потоки, убиваючи в зародку спокусу спокійно дивитися, як поруч рікою течуть чиїсь гроші (бо ми ніяк не хочемо сприйняти бюджет як свій, а не чийсь, чужий)? Постачання газу для населення, виробникам тепла й гарячої води сьогодні монополізовано, його продаж здійснює одна компанія. А цей ринок має стати конкурентним. І споживачі повинні отримати можливість обирати постачальника – того, хто пропонує кращі умови. Це неможливо зробити, коли діють різні правила формування цін.  У соціальному аспекті наразі важливо задіяти добре працюючу систему підтримки найбідніших, оперативно реагуючи на збої, що виникають... І насамкінець – навіщо я все це пишу? Може, краще повернутися до: «Go home, IMF». Просто і зрозуміло, на відміну від моїх, можливо, не таких уже й простих пояснень. Багатьом це просте – «забирайтесь» – сподобається. І головне – мізки не треба напружувати. Але так, щоб мізки не напружували, – зазвичай  розмовляють з електоратом, а я звертаюся до громадян».  Ось такий коментар із приводу від знаного економіста до громадян. 

Звіт міського голови

Лише близько опівдня депутати, нарешті,  приступили до порядку денного. Першим пунктом значилося «Звіт міського голови за вісім місяців поточного року». Природно, доповідав міський голова Геннадій Дикий. 

Найперше повідомив депутатський корпус про 10 зустрічей з білоцерківською громадою в різних районах міста. Сказав, що в цілому оцінка діяльності міського голови та депутатського корпусу БМР у народі позитивна. Доповів про 1 млрд 353 млн доходів Білої Церкви, 18%  з яких надійшло від єдиного податку, 9% – з акцизного збору й 7,5% – з оплати за землю. Мер розповів про 20 мільйонів гривень, зекономлених муніципалітетом  завдяки системі «Прозорро». Також завдяки «Прозорро» мерії вдалося вигідно продавати непотрібні місту будівлі та приміщення. Крім того,  Дикий похвалився високим рейтингом інвестиційної привабливості Білої Церкви та прозорості фінансових надходжень, що дозволить місту знаходити нові інвестиції й так звані дешеві кредити, зокрема й від іноземних гравців.

Освіта

Мер нагадав про 36,6 мільйонів гривень, витрачених за 8 місяців поточного року на всілякі освітянські проекти.

Медицина

Наголосив на відкритті амбулаторій на масиві Леваневського та вулиці Некрасова, що здатні обслужити 30 тисяч дорослих і 5 тисяч маленьких білоцерківців. Мер пообіцяв невдовзі запустити амбулаторію на вулиці Івана Кожедуба.

Терцентр

Відкритий терцентр прийшовся до душі містянам, а особливо літнім білоцерківцям. Планується відкрити ще кілька подібних, зокрема на масиві Леваневського. 

Горбатий міст

Пан Геннадій пообіцяв, що до кінця року цей надважливий об’єкт неодмінно запрацює на повну потужність – відремонтований, розширений, по-новому освітлений.

Опалювальний сезон

На початку поточного року в Білій Церкві вдалося зберегти тариф на тепло в межах, суттєво нижчих за середньоукраїнські.

Підтримка ОСББ

За 2 минулих роки в БЦ замінено 18 км  зношених труб. Відшкодування ОСББ за утеплення залишалося на належному запланованому рівні. 

Громадський бюджет

Виконаний на всі 100%.

Безпечне місто

Наразі запущено сервер. За поданням МВС муніципалітет «закриває» відеокамерами так званий периметр Білої Церкви, після чого візьметься за людні місцини середмістя.

Ремонт вулиць, зміна пріоритетів

Чи не вперше в історії місто ремонтувалося рівномірно, а не лише «вітринні» вулиці та райони. Мер наголосив на новій черговості пріоритетів у Білій Церкві: спочатку пішохід, потім велосипедист, потім громадський транспорт і лиш потім приватні автівки. На такій черговості наразі живе весь цивілізований світ. 

Дитячі майданчики

У поточному році на їхнє будівництво витрачено 3 мільйони бюджетних коштів.

Площа загиблих за Україну Героїв

У 2019 році закінчиться оренда автостоянки на площі Небесної сотні, після чого мер пообіцяв розпочати масштабну реконструкцію знакового для білоцерківців майдану. Проект-переможець меморіалу загиблих за незалежність України Героїв визначено, тож чекати залишилося недовго.

До звіту міського голови депутати поставились вельми позитивно, що й закарбували успішним голосуванням. Потім взялися за буденні господарські проблеми буденного міського господарювання.  

Олександр Виговський