kopiika.com.ua

Ми пам’ятаємо, ми вшановуємо

Переглядів: 81Коментарі: 0

#ВШАНУЙ – саме такий хештег об’єднує тисячі українців на всеукраїнському забігу «Шаную воїнів, біжу за героїв України».

25 серпня 2019 року відбувся всеукраїнський забіг, присвячений пам’яті загиблих у російсько-українській війні. Кожен, хто шанує героїв, зміг долучитися до організованих забігів у шести містах України: Луцьку, Чернівцях, Запоріжжі, Коломиї, Миколаєві, Тернополі та Сумах. 
Всеукраїнський забіг у пам’ять полеглих започаткований у рамках ініціативи Voїny. Voїny – це перший в Україні соціальний проект, мета якого – підвищити обізнаність українського суспільства про загиблих воїнів, запровадити єдину процедуру поховання та заохотити до почесного вшанування захисників України. Voїny започатковано агенцією Republic разом з українським урядом, експертами, громадянським суспільством та представниками відповідального бізнесу.

Досвід США

2008 року в США започаткували традицію вшанування пам’яті загиблих американських військових – забіг Run for the Fallen (Біжи за полеглих). Рух діє в більшості штатів, і забіг став загальнонаціональною традицією. Саме цей факт надихнув Republic започаткувати аналогічну ініціативу в Україні. Минулого року George Lutz, співорганізатор американського Run for the Fallen, підтримав наш перший забіг-ушанування в Києві та відвідав столицю:
«Для сімей загиблих найважливіше – розуміти, що смерть близьких їм людей була недаремною і що про них пам’ятають. Важливо не лише пам’ятати імена героїв, важливо пам’ятати про їхні сім’ї та біль, крізь який вони пройшли».
Також можна було самостійно організувати такий забіг у своєму селищі чи місті. І дуже приємно, що Біла Церква долучилася до такого заходу. ГО «Зміни Білу Церкву», Білоцерківська волонтерська група та біговий клуб «Run-Up Nation» організували в парку «Олександрія» забіг на пам'ять загиблих воїнів усієї України. Це перший забіг, де взяли участь і дорослі і діти, люди різних професій, об'єднані великою шаною до Героїв, що ціною свого життя зупинили окупанта.
Юлія Скотар, одна з організаторів цього патріотичного забігу, написала на своїй сторінці у Фейсбуці: «Ми маємо пам'ятати цих воїнів, що ніколи не повернуться до своєї родини, не пригорнуть дитину, не обіймуть дружину й батьків, і ще – тисячі «не», чого вони не зроблять. Але є те «Так!», якому вони нас навчили: як треба любити Україну і як треба захищати свою родину. Дякуємо! Пам'ятаємо! Шануємо!»
«Шаную воїнів, біжу за героїв України» – започаткована торік традиція, національний рух ушанування пам’яті полеглих воїнів. Це можливість пробігти за кожного з тих, хто захищав країну, подякувати та підтримати близьких людей наших героїв. 
Чому варто бігти заради загиблих?
Ми Пам’ятаємо. Ми Співчуваємо. Ми Вшановуємо. Ми Допомагаємо сім’ям долати біль втрати. Бо Ми – разом!
#Вшануй!   
                                Леся Поліщук