kopiika.com.ua

«Мій тато – справжній герой для мене!..»

Переглядів: 102Коментарі: 0

Ці слова з вуст дитини про свого батька звучать зовсім не наївно й не банально, адже йдеться про справжніх батьків-захисників України, учасників АТО/ООС. І так страшно й гірко чути з вуст дитини, що батька вже немає… 

Проект «Герої серед нас: сучасні захисники України» – це про життєві приклади героїзму, це про тих, хто вчора жив поряд, у сусідньому будинку, а сьогодні – ризикує своїм життям на війні, розміновує поля та будинки на сході України...

Конференція – річ наукова і вимагає точних фактів та сухої статистики, але на пошуковій конференції в Білоцерківській спеціалізованій школі №12 звучали й живі розповіді учнів білоцерківських загальноосвітніх шкіл про сучасників, земляків, батьків однокласників, випускників їхніх навчальних закладів. Дійсно, за кількома рядками написаної учнівської доповіді – приховані складні життєві долі, перипетії, які складно вигадати. Щиро радієш, коли герой розповіді наразі вже повернувся додому, виховує дітей, знаходить себе в мирному житті.

Під час доповідей учнів звучали імена загиблих воїнів, героїв-захисників Максима Сломчинського, Івана Войтенка, Василя Гончаренка…

Боляче відгукнулася в листопаді 2016 року білоцерківцям новина про смерть наймолодшого захисника України, колишнього учня Першої Білоцерківської гімназії Максима Сломчинського (1994 року народження), молодшого сержанта Збройних сил України, який служив у складі 72-ї окремої механізованої бригади із позивним «Рижий». Максим загинув у Ясинуватському районі Донецької області під час мінометного обстрілу. Навчальний заклад пишається своїми випускниками-героями, на стінах гімназії тепер є меморіальна табличка про воїна Максима Сломчинського – про це розповів учень Першої гімназії Дмитро Ластовецький.

Вихованець білоцерківської школи №5 Владислав Грищенко розповів слухачам про героїчний вчинок бійця Івана Войтенка (позивний «дядя Ваня»): будучи командиром підрозділу, сапер не скористався своєю владою, щоб делегувати небезпечне завдання комусь іншому, а виконував його особисто. Командир саперного взводу 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців «Дядя Ваня» загинув на Світлодарському напрямку під час проведення інженерної розвідки підступів до позицій українського війська.

Учениця білоцерківської школи №22 Яна Кіку розповіла, як волонтерку Ірину та пораненого бійця Владислава Гутича звела бойова доля та привела на білоцерківську землю. А вихованка школи №16 Катя Кузьміна провела дослідження життєвого шляху воїна Валерія Гудзя, нагородженого не державною, але не менш шанованою нагородою – «Народний герой України». Про тата-героя Олександра Шелеста під час конференції розповіла його маленька донька Анюта, учениця гімназії №2. Про випускників цієї гімназії, які стали захисниками територіальної цілісності України на кордонах (зокрема, про загиблого Михайла Старинського), і про роботу щодо збереженню інформації та вшанування пам’яті розповіла Лілія Хоменко.
Нікого не залишила байдужою лаконічна розповідь стриманого Назара Шкурка, учня Білоцерківської першої гімназії, про свого батька, захисника України Олександра Шкурка, який не повернувся додому живим (посмертно нагороджений медалями «За участь в АТО», «За мужність» ІІІ ступеня та відзнакою «Почесний громадянин Білої Церкви»).

Із гордістю дівчата розповідали про своїх матусь, «берегинь України», які воюють на рівних із чоловіками на фронті, забезпечуючи зв'язок. Деякі з них – уже більше п’яти років зайняті активною волонтерською діяльністю.

Роботи дітей ілюструвалися відеоматеріалами, музикою, фотографіями. Міський етап пошукової акції «Герої серед нас» проводиться управлінням освіти та науки Білоцерківської міськради та Центром позашкільної освіти «Соняшник». Серед завдань обласної акції – дослідження подій та створення Книги пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на сході України.

Доповіді майже двадцяти учасників, членів пошукових загонів та об’єднань закладів освіти м. Бі-
ла Церква, були цікавими й навіть вражаючими. Тепер доповіді звучатимуть на теренах обласного рівня: у листопаді 2019 року будуть презентовані роботи, що представлять Білоцерківщину – в обличчях героїв-захисників.
Наприкінці пошукової конференції завідувач відділу туризму і краєзнавства Центру творчості дітей та юнацтва Київщини Ірина Личак вручила учасникам сертифікати міського етапу пошукової акції «Герої серед нас».

Діти під час заходу розповідали про героїв, і коли це були їхні батьки, – то це тема, від якої щемить. І хочеться подякувати батькам цих дітей, які швидко подорослішали, – за їхні вчинки, за те, що пішли захищати Батьківщину. Подякувати вчителям, які виховують розуміння справжнього патріотизму. І подякувати цим дітям, обійняти їх і зі щирою вірою сказати: «Тримайся! Усе буде Україна!»


—Наталія Вереснева