kopiika.com.ua

Мінекології нарешті звернуло увагу на Рось

Переглядів: 110Коментарі: 0

У цей понеділок, 8 жовтня, відбулася виїзна робоча нарада щодо поліпшення екосистеми басейну річки Рось. Мова йде про розчищення двох об’єктів, а саме: обвідного каналу біля острова Дитинства та водойми поблизу Церкви Покрови Божої матері.

За сприяння народного депутата України Хвичі Мепарішвілі, Міністерством екології та природних ресурсів виділено кошти з державного бюджету на проведення робіт щодо  покращення гідрологічного режиму й  екологічного стану цих об’єктів.

Також у проекті передбачено: на острові Дитинства – розчищення від аварійних дерев та чагарникової рослинності захисної прибережної смуги обвідного каналу; поглиблення та розчищення від мулу русла; облаштування джерел, які наповнюють канал. А також  розчищення двох озер.  

Щодо озера біля Церкви Покрови Божої Матері, то в цьому році, як указано в проекті, планують  очищення від мулу та очерету, облаштування й  укріплення берегів, будівництво доріжки навколо. 

Важливим є те, що озеро з’єднають з  річкою Рось – для забезпечення постійної циркуляції води, а це завадить її застоюванню.