kopiika.com.ua

Міська програма в дії: ваше життя буде врятованим!

Переглядів: 303Коментарі: 0

Згідно зі статистикою, найчастіше люди у світі помирають від ішемічної хвороби серця.   Одне з найбільш поширених проявів ІХС – це інфаркт міокарда, тобто форма хвороби, що являє собою некроз серцевого м’яза, обумовлений різким припиненням коронарного кровотоку внаслідок ураження вінцевих артерій. Усе частіше серед хворих зустрічаються працездатні люди молодого віку, причому чоловіків у кілька разів більше, ніж жінок. 

Важливо зазначити, що інфаркт міокарда – це невідкладний стан, найчастіше викликаний тромбозом коронарної артерії. Тож ризик смерті дуже високий у перші 2-6 годин від початку й дуже швидко знижується, коли пацієнт поступає у відділення реанімації, де йому проводять розчинення тромба – тромболізис або коронарну ангіопластику.  

Серцево-судинні захворювання є найбільш поширеною патологією в структурі загальної захворюваності населення м. Біла Церква. Поширеність цієї групи захворювань становить 6969,5 випадків на 10 тис. населення, або 38,8%. 

Задля збереження нашого життя й здоров’я Білоцерківська міська рада прийняла  Міську цільову програму запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань населення міста Біла Церква на 2018-2020 роки. Згідно з цією програмою,  стентування та коронарографія в гострих випадках для білоцерківців БЕЗКОШТОВНІ. Адже основною проблемою для пересічної людини є пошук коштів у критичних ситуаціях, а у випадку інфаркту міокарда це близько сорока тисяч гривень, які необхідно знайти в максимально короткий термін. Програма була прийнята в травні цього року, а в жовтні вже було надано кошти з міського бюджету в розмірі 500 тисяч гривень. Це дало можливість провести вже 16 безкоштовних стентувань із коронарографіями лише за неповних два місяці. 

Одна з пацієнток кардіологічного відділення, білоцерківка Лариса Бутенко, розповіла, як потрапила під фінансування згідно з цією  програмою: - У мене раптово з’явилося пекуче відчуття за грудною кліткою. Спочатку я подумала, що це спазм, але вирішила все-таки зателефонувати сімейному лікарю, яка, почувши про симптоми, наказала терміново телефонувати в екстрену допомогу. Лікарі приїхали швидко й поставили попередній діагноз – гострий інфаркт міокарда. Вони відразу попередили міську лікарню №1, і коли мене туди привезли, то діагноз підтвердили й усе було вже готове до операції. Усе зробили професійно й  головне – безкоштовно. Я вже досить гарно почуваюся, тож наші лікарі ще побачать мене на сцені (пані Лариса співає в народному хорі «Від серця до серця» під керівництвом В. Клюєва).
Андрій Штика, завідувач кардіологічного  відділення Білоцерківської міської лікарні №1 розповів, що завдяки тим коштам, що були виділені з міського бюджету, можна не просто лікувати інфаркт, а провести такі заходи, що дозволять хворим піднятися з лікарняного ліжка в найкоротший термін і, уникаючи інвалідизації, продовжувати працювати.

Поза сумнівом, такі зміни не були б можливими без наявності в Білій Церкві команди професійних кардіологів, які здатні не лише якісно лікувати хворих, а й мають всю необхідну кваліфікацію та досвід роботи на професійному обладнанні. Лише за цей рік ними було проведено вже понад 90 стентувань та понад 160 коронарографій. Мало яке місто може похвалитися такими досвідченими лікарями.

Нещодавно вся Україна дізналася про унікальний випадок порятунку людини, який став реальністю завдяки вчасній реакції наших кардіологів. До Білоцерківської лікарні №1 поступив хворий з підозрою на інфаркт, а лікар Олег Кавацюк зумів розпізнати розрив серця. Команда лікарів встигла стабілізувати хворого та довезти до Київського інституту серця, де йому була проведена успішна операція. 

Варто сказати що таке в Україні відбулося вперше, навіть у єропейських лікарнях таких хворих зазвичай не встигають доставити до операційної. Пан Кавацюк, до речі, зазначив, що завдяки фінансуванню з міського бюджету кардіологічне відділення має багато необхідних медичних препаратів та обладнання, щоб рятувати людей, які декілька років тому стовідсотково померли б через їх нестачу. І якщо продовжувати   збільшувати фінансування – урятованих життів буде набагато більше.

Завідувач реанімаційного відділення Білоцерківської лікарні №1 Руслан Мазур дав декілька корисних порад тим, хто потенційно може стати їхнім пацієнтом: - Якщо ви відчуваєте пекучий біль за грудиною, відразу викликайте екстренну допомогу. Наша лікарня працює цілодобово й у вихідні, й у свята. За необхідності ургентна бригада буде зібрана й вам проведуть операцію. Вчасне звернення дасть змогу уникнути інвалідизації й навіть смерті. 

Підтримуючи своє здоров’я, вчасно звертаючись до лікарів, ви маєте нагоду  ніколи не потрапити в критичну ситуацію, що потребує стентування та коронарографії, але якщо ви білоцерківець і зіткнетеся з проблемою гострого інфаркту, то можете не  перейматися фінансовим питанням. За кошти міського бюджету, руками професійних хірургів ваше життя буде врятованим!

Леся Поліщук